کد خبر:  140 تاریخ انتشار: 21:27 - 1393/12/04 تعداد بازدید: 5477

ویدیو های آنلاین شرکت اعزام دانشجو سی.دی.اس- استرالیا

 


 
   Per Studia Mens Nova
"Through study the mind is made new"

The moto of the University of Southern Queensland
Australian Education: A Future Unlimited

 

 


دانشگاه موناش

دانشگاه موناش در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد. این دانشگاه ۸ پردیس دارد و بیش از ۵۸۰۰۰ دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه تلاش می کند تا با توسعه دانش و خلاقیت های پرورشی وضعیت بشر را اصلاح کند. دانشگاه تحقیقات و آموزش جامعی را برای دستیابی به عدل اجتماعی, حقوق بشر و محیطی قابل تحمل انجام داده است. از خصوصیات این دانشگاه تقویت ارزش های ما نظیر برتری, تنوع, ابتکار و خلاقیت, تمرکز بین المللی, عدالت, یکپارچگی, اشتغال و اتکال به نفس می باشد.


دانشگاه ویکتوریا
 
دانشگاه ویکتوریا، واقع در شهر ملبورن در سال 1916 تاسیس شد. امروزه با داشتن بیش از 50000 دانشجو و 12000 دانشجوی خارجی یکی از بزرگترین دانشگاه های استرالیا محسوب می شود.دانشگاه ادلاید

دانشگاه ادلاید واقع دراسترالیای جنوبی، سومین دانشگاه قدیمی استرالیا محسوب می شود که در سال 1874 تاسیس شد. دانشگاه در حال حاضر عضو دانشگاه های گروه 8 استرالیااست و 21311 دانشجو دارد که حدود 5700 نفر از آنها دانشجویان خارجی هستند.بهتر است که بدانید دانشگاه در برابر این تعداد دانشجو 2886 نفر کارمند دارد که 1293 نفر از آنها کارمندان بخش آکادمیک و مابقی در بخش عمومی در حال کار می باشند.


دانشگاه تکنولوژی کرتین

دانشگاه تکنولوژی کرتین، بزرگترین دانشگاه استرالیای غربی است که در سال 1966تاسیس شد.کرتین از لحاظ پذیرش تعداد دانشجویان خارجی سومین دانشگاه استرالیا می باشد. دانشگاه کرتین جهت استفاده دانشجویان مسلمان خود ، در محل دانشگاه مکان برگزاری نماز روزانه و اجتماع دانشجویان مسلمان با سایر دانشجویان مسلمان برقرار نموده است.کرتین همچنین دارای انجمن دانشجویان مسلمان می باشد. به علاوه کرتین از لحاظ پذیرش دانشجویان بومی نیز در بالاترین ها قرار می گیرد و این به خاطر وجود دانشکده مطالعات بومی است که تنها در این دانشگاه ارائه می شود. کرتین هم اکنون حدود 50000 دانشجو و 4000 نفر کارمند دارد. کرتین سومین دانشگاه تکنولوژی استرالیای غربی نیز می باشد که عضویت شبکه تکنولوژی استرالیا را نیز دارا می باشد.


دانشگاه ملی استرالیا 
 
دانشگاه ملی استرالیا از دانشگاه های گروه هشت، در سال 1946 تاسیس گردیده و در شهر کنبرا واقع می باشد و در حال حاضر 16715 دانشجو دارد که از این تعداد حدود 30% دانشجویان خارجی هستند. محیط غیر آکادمیکی دانشگاه بسیار فعال می باشد،حضور سالن های آمفی تئاتر و سالن ها ورزشی،کلوب های تفریحی،انواع کافی شاپ و .. فضای دانشگاه را زنده و پویا نگه می دارد.

دانشگاه کویینزلند
 
دانشگاه کویینزلند،واقع در شهر بریزبین قدیمی ترین دانشگاه در کویینزلند و پنجمین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد که در سال 1909 تاسیس شد. دانشگاه کویینزلند همیشه در تحقیق و توسعه پیشرو بوده و یکی از 3 دانشگاه برتر تحقیقاتی

دانشگاه جیمز کوک

دانشگاه جیمز کوک واقع در شهر تاونزویل در کویینزلند، در سال 1970 تاسیس شد. جیمز کوک دومین دانشگاه قدیمی کویینزلند و اولین دانشگاه کویینزلند شمالی می باشد. در حال حاضر بیش از 16300 دانشجو، حدود 4500 دانشجوی خارجی و 4337 کارمند دارد.

دانشگاه گریفیث

دانشگاه گریفیث، واقع در ایالت کویینزلند استرالیا در سال 1971 تاسیس شد. گریفیث در مقایسه با دیگر دانشگاه های استرالیا سرعت پیشرفت بسیاری داشته و همواره در حال گسترش می باشد. گریفیث نهمین دانشگاه بزرگ استرالیا می باشد که هم اکنون بیش از 40000 دانشجو و 3000 کارمند تمام وقت دارد.حدود 8000 نفر دانشجوی خارجی دارد که از 130 کشور مختلف دنیا گرد هم آمده اند. گریفیث همواره بر دانشگاه های حاشیه اقیانوس آرام تاثیر گذار بوده است چراکه اولین دانشگاه استرالیایی می باشد که برنامه های "مطالعات کشورهای آسیایی" را به دانشجویان ارائه داد.
دانشگاه دیکن

دانشگاه دیکن واقع در ایالت ویکتوریا در سال 1974 تاسیس شد و از دانشگاه های نسل جدید استرالیا می باشد. امروزه دیکن با داشتن بیش از 34000 دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های ویکتوریا است. حدود 6000 دانشجوی خارجی دارد که از بیش از 100 کشور مختلف جهان گرد هم آمده اند. به علاوه دیکن بالاترین ثبت نام دانشجویان بومی را بیش از هر دانشگاه دیگری در ویکتوریا دارد.دیکن بیش از 2600 کارمند تمام وقت دارد. کتابخانه دیکن حدود 1600000 جلد کتاب و 88000 مجله و کتاب الکترونیکی دارد.

دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه نیوکاسل در سال 1965 تاسیس شد. بیش از 30000 دانشجو و حدود 6000 دانشجوی خارجی دارد. دانشگاه 5 کمپس دارد. کمپس اصلی و بزرگ دانشگاه با 140 هکتار مساحت در حومه نیوکاسل در نیو سوث ویلز واقع شده است. کمپس های دیگر دانشگاه در شهر های بندر مکواری، سیدنی و اوریمباه می باشند و یک کمپس نیز در سنگاپور قرار دارد.
دانشگاه موناش

دانشگاه موناش واقع در شهر ملبورن در سال 1958 تاسیس شد.هم اکنون عضو دانشگاه های گروه 8 استرالیا است و بزرگترین دانشگاه استرالیا نیز محسوب می شود.در بین دانشگاه های استرالیا،مانش بین المللی ترین می باشد. دارای 8 کمپس است که یکی واقع در مالزی و دیگری واقع در آفریقای جنوبی است به علاوه یک مرکزتحقیقاتی در شهر پراتو ایتالیا نیز دارد.
دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری واقع در شهر سیدنی،در سال 1964 تاسیس شد. در حال حاضر 4 دانشکده، 33000 دانشجو و 2221 کارمند دارد و چهارمین دانشگاه بزرگ سیدنی محسوب می شود. دانشگاه مک کواری سومین دانشگاه شهر سیدنی است که در مناطق شهری بنا شده و هم اکنون مساحتی برابر 126 هکتار را به خود اختصاص می دهد.
دانشگاه سیدنی

دانشکده مهندسی این دانشگاه در سال 1883 تاسیس یافت. هم اکنون این دانشکده در میان 100 دانشگاه برتر مهندسی دنیا قرار می گیرد. دانشکده 6 کالج مجزا دارد. در هر یک از کالج ها رشته ها در مقاطع مختلف ارائه می شوند. در مقطع ارشد رشته ها به صورت گواهینامه و دیپلمای ارشد نیز وجود دارند و این نکته برای دانشجویان خارجی که شرایط ورود مستقیم به کارشناسی ارشد را ندارند دارای اهمیت است. این دوره ها می توانند به عنوان پیش نیاز برای ورود به کارشناسی ارشد باشند...
دانشگاه نیو سوث ویلز
 
دانشگاه نیو سوث ویلز،از دانشگاه های گروه 8 استرالیا است که در سال 1949 تاسیس شد و هم اکنون حدود 40000 دانشجو دارد که 7000 نفر از آنها دانشجویان خارجی می باشند. کمپس اصلی در 37 کیلومتری شهر سیدنی واقع شده که مساحتی برابر 38 هکتار را به خود اختصاص می دهد.

دانشگاه مک کواری

دانشگاه تکنولوژی کویینزلند و یا به اختصار" کیو.یو.تی "واقع در شهر بریزبین در سال 1989 تاسیس شد. کیو.یو.تی عضو شبکه تکنولوژی دانشگاه های استرالیا می باشد،گروهی که به امر تحقیقات و مطالعه در تکنولوژی بسیار می پردازند. کیو.یو.تی در میان دانشگاه های کویینزلند بالاترین میزان ثبت نام را دارد و هم اکنون بیش از 40000 دانشجو دارد که 6000 نفر از آنها دانشجویان خارجی هستند که از بیش از 90 کشور دنیا گرد هم آمده اند. فارغ التحصیلان این دانشگاه از لحاظ اولین حقوق دریافتی ،بالای نرخ متوسط رایج در استرالیا قرار می گیرند.
 
دانشگاه رویال تکنولوژی ملبورن 

 
دانشگاه رویال تکنولوژی ملبورن و به اختصار آر.ام.آی.تی ،واقع در مرکز شهر ملبورن، در سال 1887 تاسیس شد. دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی ملبورن و هفتمین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد و تنها دانشگاه استرالیایی است که عنوان رویال را دریافت کرده است. دانشگاه در حال حاضربا داشتن بیش از 70000 دانشجو در هر دوی موسسات آموزش عالی و TAFE یکی از دانشگاه های بزرگ استرالیا محسوب می شود.
دانشگاه ویکتوریا
 
دانشگاه ویکتوریا، واقع در شهر ملبورن در سال 1916 تاسیس شد. امروزه با داشتن بیش از 50000 دانشجو و 12000 دانشجوی خارجی یکی از بزرگترین دانشگاه های استرالیا محسوب می شود.

دانشگاه وسترن استرالیا

دانشگاه وسترن استرالیا قدیمی ترین دانشگاه در مناطق غربی استرالیا است که در سال 1911 تاسیس شد. همچنین تنها دانشگاه این ناحیه می باشد که از دانشگاه های گروه 8 است.کمپس کراولی دانشگاه که در نزدیکی رود سوان واقع شده حدود 65 هکتار مساحت دارد و تنها 5 کیلومتر از شهر پرت فاصله دارد. دانشگاه در سال 1999 کمپس خارجی خود را در شهر آلبانی افتتاح کرد.در حال حاضر دانشگاه 19000 دانشجو دارد که 3985 از آنها دانشجوی خارجی هستند.
 

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ واقع در شهر ولونگونگ در ایالت نیو سوث ویلز می باشد که در 80 کیلومتری جنوب شهر سیدنی قرار گرفته است. دانشگاه در سال 1951 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 26000 دانشجو و حدود 1800 کارمند و بیش از 10000 نفر دانشجوی خارجی دارد.
ولونگونگ همیشه تمرکز خاصی بر تحقیقات داشته است و هم اکنون بیش از 8 موسسه تحقیقاتی دارد. موسسه تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات ولونگونگ، بزرگترین مرکز تحقیقاتی آی.تی در نیمکره جنوبی محسوب می شود. برخی از مهمترین عناوین تحقیقاتی ولونگونگ عبارتند از: پلی مرهای هوشمند، ابر رساناها، پردازش های استیل، تکنولوژی های امواج میکرو، تحقیقات بیو مدیکال، پرتوهای فیزیک-پزشکی و تحقیقت محیط زیستی.
ولونگونگ 7 کمپس در استرالیا و یک کمپس در دوبی دارد. کمپس اصلی ولونگونگ در 5 کیلومتری شمال مرکز شهر ولونگونگ واقع شده و بیش از 84 هکتار مساحت دارد و 6 مجتمع مسکونی خوابگاهی به همراه 94 ساختمان آموزشی و اداری. کمپس دوبی در سال 1993 تاسیس شد. رشته های کارشناسی ارشد گروه تجارت و اقتصاد و رشته های آموزشی زبان انگلیسی در این کمپس به دانشجویان ارائه می شوند.


دانشگاه تکنولوژی سویینبرن

دانشگاه تکنولوژی سویینبرن، واقع در شهر ملبورن در سال 1908 تاسیس شد. سویین برن در دو بخش جداگانه آموزش عالی و فنی حرفه ایی (TAFE ) رشته های تحصیلی خود را ارائه می دهد. حدود 33300 دانشجو در بخش آموزش عالی و 13300 تن در بخش فنی حرفه ایی و بیش از 2200 کارمند دارد. از این تعداد دانشجو 7000 نفر دانشجویان خارجی هستند که از بیش از 100 کشور دنیا گرد هم آمده اند. سویین برن از لحاظ تحقیقاتی از شهرت خوبی برخوردار می باشد و یکی از 4 دانشگاه عضو "هیئت تحقیقاتی استرالیا می باشد" . برخی از مهم ترین زمینه های تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از: تکنولوژی های ساخت، فیزیک نجومی، بیوتکنولوژی، کامپیوتر، طراحی، مهندسی های میکرو و نانو، تکنولوژی لیزر های نوری و کاربردی، سلامت اجتماعی. سویین برن با صنایع استرالیا در ارتباط نزدیک می باشد و سعی می کند که آنچه صنایع بدان نیاز دارد را پرورش دهد ازین رو فارغ التحصیلان ما از لحاظ مهارت های کاری در سطح استرالیا مطرح می باشند و بر اساس معیار رضایت جوامع کاری از فارغ التحصیلان،در ایالت ویکتوریا جز 3 دانشگاه برتر قرار می گیرد.
دانشگاه تکنولوژی سیدنی 

دانشگاه تکنولوژی سیدنی و یا به اختصار یو.تی.اس ، واقع در شهر سیدنی ایالت نیو سوث ویلز می باشد.ایده اولیه تاسیس دانشگاه به سال 1870 برمی گردد اما تاسیس در واقع در سال 1988 می باشد.در سال 2008 دانشگاه بیستمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. در حال حاضر یو.تی.اس 4 کمپس دارد که که همگی در مناطق شهری سیدنی بنا شده اند و امکانات و تفریحات یک شهر مدرن را در اختیار دانشجویان می گذارند.یو.تی.اس عضویت "شبکه تکنولوژی استرالیا " را دارا می باشد. بیش از 30000 دانشجو و 2555 نفر کارمند دارد.یو.تی.اس در زمینه های تحقیقاتی نیز در نوع خود پیشرو و مطرح می باشد. برخی زمینه های تحقیقاتی دانشگاه در اینجا آورده شده است: استراتژی های سرمایه گزاری، علوم پایه و تکنولوژی، خلاقیت و عمران، علوم بهداشت، تجارت.

دانشگاه جنوب استرالیا

دانشگاه جنوب استرالیا واقع در شهر ادلاید، در سال 1991 تاسیس شد. گرچه دانشکده هنر دانشگاه در سال 1856 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشکده های استرالیا می باشد. امروزه دانشگاه با داشتن 36156 دانشجو، 2396 کارمند، بزرگترین دانشگاه در ایالت استرالیای جنوبی می باشد. دانشگاه 4 کمپس در ادلاید و یک کمپس در والایا دارد.
دانشگاه عضویت شبکه تکنولوژی استرالیا را دارا می باشد و در امر تحقیقات نیز بسیار مطرح است به طوریکه در طی 2 سال گذشته، بودجه تحقیقاتی دانشگاه 50% افزایش یافته است. برخی از موسسات تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از:مرکز تحقیقاتی ارتباطات، مرکز تحقیقاتی علوم زیست-پزشکی، مرکز تحقیقاتی علوم بازاریابی، مرکز تحقیقاتی نگهداری سیستم ها و تکنولوژی.
دانشکده ها
 • دانشکده هنر، معماری و طراحی
 • دانشکده ارتباطات، مطالعات بین الملل و زبان
 • دانشکده رشته های معلمی
 • دانشکده فیزیولوژی، مشاغل اجتماعی و سیاست های اجتماعی
 • دانشکده علوم بهداشت
شامل:پرستاری، مامایی، داروسازی و پزشکی
 • دانشکده تجارت و بازرگانی
شامل: بازرگانی، حقوق، مدیریت، بازاریابی، تجارت
 • دانشکده فناوری اطلاعات، مهندسی و محیط زیست
شامل: ساخت پیشرفته و مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و علوم اطلاعاتی، مهندسی الکتریک، ریاضیات و آمار، ساخت محیط زیست.دانشگاه فلیندرز

دانشگاه فلیندرز در سال 1966 تاسیس شد و واقع در شهر ادلاید و ایالت استرالیای جنوبی می باشد. در حال حاضر دانشگاه بیش از 16600 دانشجو 1800 نفر کارمند دارد. بیش از 3100 نفر دانشجویان خارجی دانشگاه هستند که از 100 ملیت مختلف دنیا گرد هم آمده اند. فلیندرز عضویت "دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا " را دارا می باشد. سالانه 9 میلیون دلار هزینه تحقیقات می شود و مطالعات تحقیقاتی در هر 4 دانشکده انجام می گیرد. دانشگاه 10 موسسه تحقیقاتی دارد که نام برخی از آنها عبارتند از:
 
 • مرکز تحقیقاتی پیشگیری از سرطان
 • مرکز تحقیقاتی چشم و بینایی
 • مرکز تحقیقاتی تجهیزات پزشکی
 • مرکز تحقیقاتی تکنولوژی ملکولی
 • مرکز تحقیقاتی روانشناسی
 • مرکز تحقیقاتی آب و نگهداری محیط زیست
دانشگاه 3 کمپس دارد. در کمپس ها خوابگاه به دانشجویان ارائه می شود. مرکز نگهداری کودک، درمانگاه، مرکز خرید، کلوب های تفریحی-ورزشی از دیگر امکانات کمپس ها هستند. تیم های ورزشی فلیندرز در رقابت ها شرکت می کنند. بهتر است بدانید که تیم بیس بال فلیندرز در سطوح 4 و 5 لیگ بیس بال استرالیا قرار می گیرند. 

دانشگاه کانبرا 

دانشگاه کانبرا در مورد تغییر یا اضافه نمودن درس ها و ترکیب آنها کاملا انعطاف پذیر است. این دانشگاه موقعیت دریافت دو درجه تحصیلی همزمان را در استرالیا دارد. همچنین این دانشگاه تجربه کار همراه تحصیل را در اختیار دانشجویان قرار میدهد. محصلین با زمینه های پژوهشی و مشاوره ارزشیابی و پشتیبانی می شوند. دوره هایی جهت بالا بردن کیفیت کاری از نظر جهانی در طی تحصیل به صورت تخصصی در این دانشگاه برگزار می شود.دانشگاه کانبرا موقعیت های مسلمی برای شرکت در یک فرهنگ پژوهشی که سهم قابل توجهی در نگهداری از کیفیت زندگی برعهده دارد ایجاد می کند. تجربه قابل انتقال منحصر به فردی در بین دانشجویان و دانشگاهیان میسر است که خود زمینه ساز یک زندگی اجتماعی دوستانه در یک محیط چند فرهنگی است.شما تمام این موارد و حتی بیشتر از آنها را نیز در دانشگاه کنبرا تجربه می کنید و از آن لذت خواهید برد. دانشگاه کنبرا شرایطی برای شما فراهم می آورد تا برای باز کردن افکار و زمینه فکری خود تلاش لازم را بنمایید تا حلقه های اجتماعی و دوستی شما باز تر شده و آغازی باشد برای ادامه پربار تر زندگی حرفه ای تان با دوستان و همکاران در فیلد های مشابه در هر کدام از بخش های استرالیا و دیگر کشور های جهان.


دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه تاسمانیا واقع در شهر تاسمانیا در سال 1890 تاسیس شد. تاسمانیا یکی از 4 دانشگاهی است که در قرن 19 در استرالیا تاسیس شد. در حال حاضر دانشگاه بیش از 22000 دانشجو و حدود 3000 دانشجوی خارجی دارد.
دانشگاه 3 کمپس دارد. کمپس اصلی کمپس هوبارت است که 100 هکتار مساحت دارد و در فاصله کمی از مرکز هوبارت قرار گرفته است. دانشگاه علاوه بر کمپس ها 334 هکتار زمین دارد که در 20 کیلومتری هوبارت واقع شده و شامل یک مزرعه کشاورزی و چند موسسه تحقیقاتی می باشد.
تاسمانیا پیشینه مفصلی در امر تحقیقات دارد و در بسیاری زمینه های تحقیقاتی در استرالیا پیشرو می باشد. زمینه های اصلی تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از: مطالعات آبها، مطالعات مربوط به قطب، کشاورزی، جنگلداری، علوم تغذیه و مواد غذایی، زمین شناسی و مواد موجود در زمین و تحقیقات پزشکی. نام مهمترین موسسات تحقیقاتی دانشگاه در زیر آمده است:
 • موسسه تحقیقاتی آب و آبزیان تاسمانیا
 • موسسه تحقیقاتی کشاورزی تاسمانیا
 • موسسه تحقیقاتی معدن فلزات
 • موسسه تحقیقاتی قطب جنوب و اقیانوس جنوبی

دانشگاه نیواینگلند
دانشگاه نیواینگلند تعدادی خوابگاه برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد. دانشجویانی که مایل به استفاده از خوابگاه نیستند می توانند از منازل اجاره ای خارج از دانشگاه استفاده کنند. دانشگاه دانشجویان را در پیدا کردن این منازل یاری می کند.

خوابگاه های دانشگاه نیو اینگلند به نسبت امکاناتی که ارائه می دهند قیمت بسیار مناسبی دارد. در همه خوابگاه ها وعده های غذایی سرو می شود. بهتر است روی هر یک از لینک های زیر کلیک کرده و امکانات آنها را مشاهده کنید.


دانشگاه سیدنی غربی

دانشگاه سیدنی غربی در سال 1989 در غرب نیو سوث ویلز تاسیس شد. دانشگاه 6 کمپس در قسمت های مختلف نیوسوث ویلز دارد و مجموع مساحت کل کمپس ها حدود 4050 هکتار می باشدو بیش از 35000 دانشجو دارد.
دانشگاه در زمینه های تحقیقاتی بسیار مطرح می باشد، برخی محققان دانشگاه سیدنی غربی شهرت جهانی دارند. دانشگاه 9 موسسه تحقیقاتی دارد. زمینه های تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از: آموزش و پرورش، علوم گیاهی، تکنولوژی غذا، پرستاری، مطالعات شهری و فرهنگی، مطالعات صدا و شنوایی..بهتر است بدانید دانشگاه سیدنی غربی، یک مرکز تحقیقاتی خاص مطالعات اسلامی و جوامع مسلمانان دارد.نام برخی از موسسات تحقیقاتی در زیر آمده است:
 • مرکز تحقیقات فرهنگی
 • مرکز تحقیقات قوانین شهروندی
 • مرکز تحقیقات پزشکی
 • مرکز تحقیقاتی جوامع مسلمان
 • مرکز تحقیقاتی گیاهان و محیط زیست

دانشگاه کاتولیگ استرالیا

دانشگاه کاتولیگ استرالیا، دانشگاه برجسته کاتولیگی در استرالیا و یکی از دانشگاه های پیشرو کاتولیگی در سطح جهان می باشد.دانشگاه بروی تمام ملت ها با تمامی عقاید مختلف باز است. برنامه های دانشگاه محدود به تعالیم مذهبی کاتولیگ نمی شود و در بسیاری زمینه ها، رشته های تحصیلی گوناگون ارائه می دهد. بهتر است بدانید دانشگاه برخی رشته های مطالعات علوم اسلامی را نیز دارد. در حال حاضر بیش از 17500 دانشجو، حدود 2500 دانشجوی خارجی ، 1400 کارمند و بیش از 900 کارمند آکادمیک دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه با دستمزدهای بالا مشغول به کار می شوند و بسیاری از آنها قبل از فارغ التحصیلی شغل دلخواه خود را پیدا می کنند.
دانشگاه در سال 2010 ، جهت ایفای نقش آموزشی خود 5 ستاره از دولت استرالیا دریافت کرد. دانشگاه همچنین در رده بندی آژانس کیفیتی دانشگاه های استرالیا، از جهات حمایت های دانشجویی و فارغ التحصیلان موفق در رتبه بالایی قرار گرفت.
فهرست 5 دانشکده دانشگاه به قرار زیر است:

  دانشکده تجارت: ارائه در کمپس های ملبورن، سیدنی و بریزبین. رشته ها شامل: حسابداری، اطلاعات سیستم های تجاری، بازرگانی، مدیریت منابع طبیعی، بازاریابی و مدیریت جهانی
  دانشکده هنر و علوم: ارائه در هر 6 کمپس. رشته ها شامل: علوم انسانی، اقتصاد، محیط زیست، مطالعات قانونی، ارتباطات رسانه ای، علوم اجتماعی، مشاغل اجتماعی، مشاغل جوانان، هنرهای تجسمی. 
  دانشکده رشته های معلمی: ارائه در هر 6 کمپس. رشته ها شامل: آموزش پیش دبستانی، آموزش ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان، آموزش کودکان کم توان، مدیریت مدارس.
  دانشکده علوم پزشکی و بهداشت: ارائه در هر 6 کمپس. رشته ها شامل: علوم توان بخشی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و علوم درمانی
  دانشکده فلسفه و الهیات: ارائه در هر 6 کمپس. رشته ها شامل: مطالعات کاتولیگ، رهبریت در کاتولیگ، الهیات، فلسفه و مطالعات علوم اسلامی.
دانشگاه مرداک

دانشگاه مرداک واقع در شهر پرت، در سال 1973 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 18000 دانشجو، 1400 کارمند و بیش از 2000 دانشجوی خارجی از بیش از 90 کشور مختلف دارد. مرداک در امر تحقیقات، آموزش و رضایت دانشجو از دانشگاه شهرت دارد و تا کنون 13 بار به خاطر فارغ التحصیلان موفق و کاردان خود 5 ستاره دریافت کرده است. مرداک 3 کمپس دارد. سوث استریت کمپس اصلی دانشگاه است که 2.27 کیلومتر مربع مساحت دارد و یکی از بزرگترین کمپس های استرالیا به شمار می آید. به طور کلی کمپس ها مجهز به تجهیزات خاصی هستند مانند: بیمارستان دامپزشکی، زمین مخصوص مهندسی هواپیما، کلینیک ماساژ، تئاتر و سینما و ...
مرداک 6 دانشکده اصلی و 16 کالج دارد.
دانشکده هنر و آموزش و پرورش:
 
کالج آموزش,  کالج علوم اجتماعی و جامعه شناسی, دانشکده تکنولوژی و رسانه, کالج فناوری اطلاعات, کالج رسانه و ارتباطات.
دانشکده علوم:
 
کالج تربیت بدنی و فن ماساژ, کالج پرستاری,  کالج داروسازی,  کالج روانشناسی,  کالج دامپزشکی و علوم مدیکال.
دانشکده حقوق و تجارت:
 
کالج حقوق, کالج تجارت.
دانشکده معدن و انرژی:
کالج علوم شیمی و ریاضیات, کالج مهندسی و انرژی
دانشکده محیط زیست و علوم طبیعی:
 کالج زیست شناسی و بیوتکنولوژی, کالج علوم محیط زیست,  کالج نگهداری و بقا.

دانشگاه چارلز استرت
دانشکده تجارت دانشگاه چارلز استرت چندین دپارتمان دارد که در اینجا آنها که به تجارت و بازرگانی مرتبط می باشند فهرست شده اند: دپارتمان بین المللی تجارت و سهام, دپارتمان حسابداری, دپارتمان تجارت دپارتمان حسابداری دانشگاه در 4 کمپس دانشگاه وجود دارد. این دپارتمان تازه کار در سال 2009 تاسیس یافت. در این دپارتمان رشته های مربوطه به حسابداری و رشته های تلفیقی با حقوق و تجارت و بازرگانی ارائه می شوند. رشته های ارائه شده در این دپارتمان مورد تائید سازمان CPA استرالیا می باشند. در این دپارتمان تعداد زیادی رشته تحقیقاتی در زمینه حسابداری نیز وجود دارد. در مقطع کارشناسی تنها کارشناسی حسابداری ارائه می شود و رشته های تخصصی تر در مقاطع ارشد و دکترا هستند. دپارتمان مدیریت نیز در اکثر کمپس های دانشگاه شعبه دارد. در این دپارتمان رشته های اقتصاد، داراریی، مدیریت و بازاریابی ارائه می شوند. در این بخش رشته های بسیار متنوعی در رابطه با مدیریت وجود دارد. استادان این دپارتمان از بهترین اساتید دانشگاه چارلز استرت می باشند. در مقطع کارشناسی، کارشناسی تجارت ارائه می شود که در سال های دوم و سوم تخصصی می شود. درمقاطع ارشد و دکترا نیز رشته های بسیاری در این بخش وجود دارند.دانشگاه بالارات
دانشگاه بالارات (UB) تنها دانشگاه منطقه ای چند بخشی استرالیا میباشد. این دانشگاه از نظر قدمت سومین دانشگاه استرالیا، و ارائه دهنده دوره های مختلف آموزشی میباشد. دانشگاه بالارات ۶ پردیس دانشگاهی دارد، Mt Helen، SMB و پردیس های Camp Street در شهر بالارات، هورشام، استاول و آرارات. همچنین این دانشگاه با موسسات مختلفی در سراسر استرالیا و جهان همکاری متقابل دارد.دانشگاه بالارت حدود ۲۵,۰۰۰ دانشجوی بین المللی و داخلی دارد. هدف این دانشگاه کمک به پیشرفت هر چه بیشتر ایالت ویکتوریا، و همچنین جوامع ملی و بین المللی است. دانشگاه بالارات با بیش از ۱۳۷ سال سابقه، ارائه دهنده با کیفیت ترین خدمات آموزشی میباشد.
دانشکده های بالارات
 بازرگانی,  آموزش و هنر,  صنایع غذایی، زمین و خدمات,  علوم بهداشتی,  خدمات انسانی,  تولید و ساخت,  علم، فناوری اطلاعات و مهندسی

 
 

دانشگاه سادرن کراس

دانشگاه سادرن کراس، واقع در سواحل شمالی نیو سوث ویلز در سال 1994 تاسیس شد. هم اکنون بیش از 14000 دانشجو از بیش از 50 ملت مختلف دارد.
دانشگاه سادرن کراس با مرکز ملی مطالعات دریایی شریک می باشد و دوره های کارشناسی مطالعات دریایی را در مرکز ملی به دانشجو ارائه می دهد. برنامه مطالعات دریایی سادرن کراس یکی از معتبر ترین برنامه های درسی آبی در استرالیا می باشد.
دانشگاه 4 کمپس دارد که یکی از آنها واقع در سیدنی می باشد. کمپس لیزمور، کمپس اصلی و بزرگ سادرن کراس است که در 3 کیلومتری شهر لیزمور در سواحل شمالی واقع شده و 60 هکتار مساحت دارد.
مراکز تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از:
 • مرکز تحقیقاتی ژنتیک گیاهی
 • مرکز تحقیقاتی علوم زمینی
 • مرکز مطالعاتی فوتو شیمی و فارماکولوژی
 • مرکز مطالعاتی توریسم و گردشگری
 • مرکز مطالعاتی کودکان
 • مرکز مطالعاتی اکولوژی دریا
 • مرکز مطالعاتی مدیریت محیط زیست
 • مرکز تحقیقاتی بیو شیمی ساحلدانشگاه سان شاین کوست

دانشگاه سان شاین کوست واقع در سواحل سانشاین در کویینزلند می باشد که در سال 1996 تاسیس شد. دانشگاه علاوه به بر بخش آموزش عالی، رشته هایی را با همکاری موسسه فنی حرفه ایی ( TAFE ) سان شاین کوست نیز ارائه می دهد.
"سیپی داون" کمپس اصلی دانشگاه است که در کویینزلند و 100 کیلومتری شمال بریزبین قرار دارد. کمپس 100 هکتار مساحت دارد و دارای پوشش گیاهی و جانوری حفاظت شده است. رودخانه پارک ملی نیز از داخل کمپس عبور می کند.
در رتبه بندی های سال 2009 دانشگاه در 5 ستاره در هر یک از زمینه های : کیفیت آموزش، فارغ التحصیلان کاردان و کارمندان فعال به دست آورد.
سان شاین کوست تنها دانشگاهی در کویینزلند می باشد که اکثر کارمندان بخش آکادمیک دارای مدارک دکترا و کارشناسی ارشد هستند. سان شاین کوست از این لحاظ در سطح ملی استرالیا در رتبه پنجم قرار می گیرد.
خوابگاه، کلوب های تفریحی-ورزشی، کافه و رستوران، کتابخانه، مرکز آی.تی، گالری هنری..در کمپس ها مجتمع های خوابگاهی موجود است. خوابگاه ها مجهز به وسایل زندگی هستند و همگی اینترنت دارند. کتابخانه دانشگاه دارای 110000 جلد کتاب و 27000 نسخه دیجیتال و بیش از 600 کامپیوتر می باشد. استادیوم 10 میلیون دلاری دانشگاه در سال 2007 افتتاح شد و دارای 3 زمین نتبال و والیبال، 4 زمین بدمینتون، زمین قانونی فوتسال، سالن بسکتبال و زمین تنیس می باشد.دانشگاه چارلزداروین

دانشگاه چارلزداروین واقع در استرالیای شمالی می باشد. ایده اولیه تاسیس دانشگاه به سال 1989 برمی گردد اما در واقع در سال 2004 تاسیس شد و از جدیدترین دانشگاه های استرالیا می باشد. امروزه با داشتن بیش از 20000 دانشجو در بخش آموزش عالی و حدود 14000 دانشجو در بخش فنی حرفه ایی ، بزرگترین دانشگاه استرالیای شمالی نیز به حساب می آید.
دانشگاه در دو بخش آموزش عالی و فنی حرفه ایی (TAFE ) رشته های تحصیلی خود را ارائه می دهد و در واقع یکی از 5 موسسه آموزشی در استرالیاست که ارائه دهنده دوره های فنی حرفه ایی می باشند. چالرز داروین به دلیل مطالعات خود در زمینه های علوم بومی، علوم مناطق گرمسیری و علوم مربوط به صحرا و بیابان در سطح ملی و بین المللی مطرح می باشد.
در طول 6 سال گذشته چارلز داروین بسیار تلاش داشته است که در زمینه تحقیقات پیشرفت کند و در این زمینه موفق نیز بوده است. در حال حاضر زمینه های تحقیقاتی دانشگاه عبارتند از:
 • مدیریت منابع طبیعی و فرهنگی
 • بهداشت و سلامت انسانی
 • یادگیری، آموزش و زندگی کردن
 • جوامع و گسترش

دانشگاه ادیث کوان
دانشگاه ادیث کوان، واقع در استرالیای غربی و شهر پرت می باشد که در سال 1902 تاسیس شد. ادیث کوان دومین دانشگاه بزرگ استرالیای غربی است که بیش از 21000 دانشجو و بیش از 4000 دانشجوی خارجی دارد.
دانشگاه سه کمپس دارد. دو کمپس در مناطق شهری پرت واقع شده و کمپس "جوندالوپ" در 180 کیلومتری جنوب پرت. بهتر است بدانید  که بهترین TAFE استرالیای غربی در دانشگاه ادیث کوان و کمپس جوندالوپ قرار دارد. برخی برنامه های ارائه شده صرفا منحصر به دانشگاه ادیث کوان می باشند و در هیچ یک از دانشگاه های استرالیای غربی و به طور کل در استرالیا ارائه نمی شوند. به عنوان مثال دانشگاه ادیث کوان تنها دانشگاهی است که برنامه " آموزش های هوایی و خلبانی " را ارائه می دهد.دانشکده های تجارت و حقوق دانشگاه ادیث کوان در رده بندی های سال 2009 در میان 10 دانشکده برتر استرالیا قرار گرفتند. همچنین در سال 2008، 4 ستاره از دولت استرالیا دریافت کردند. 

دانشگاه سنترال کویینزلند

دانشگاه سنترال کویینزلند واقع در شهر کویینزاند در سال 1992 تاسیس شد. دانشگاه 5 کمپس در نواحی مرکزی کویینزلند دارد. به علاوه رشته هایی در شهرهای بریزبین، ملبورن، سیدنی، گلد کوست و سان شاین کوست ارائه می دهد. دانشگاه تا کنون در 7 زمینه، 5 ستاره دریافت کرده است که یکی از آنها "صلاحیت کاری دانشجویان فارغ التحصیل" می باشد. در سال 2007 سنترال کویینزلند تنها دانشگاهی بود که در سطح استرالیا بیشترین ستاره را از آن خود کرد. دانشگاه تعداد بیشماری زمینه تحقیقاتی دارد و توجه ویژه ای نسبت به تحقیقات نشان می دهد. نام موسسات و مراکز تحقیقاتی دانشگاه در زیر آمده است:
 • مرکز تحقیقاتی مدیریت محیط زیست
 • مرکز تحقیقاتی علوم آبی و گیاهان
 • مرکز تحقیقاتی مهندسی راه آهن
 • مرکز تحقیقاتی علوم اجتماعی
 • مرکز تحقیقاتی صنایع ابتدایی
 • موسسه تحقیقاتی گشترش و نگهداری منطقه ها
 • مرکز تحقیقاتی سلامت روانی و اجتماعی
  

دانشگاه نوتردام
 

دانشگاه نوتردام از دانشگاه‌های بخش خصوصی و کاتولیک استرالیا است که در بندر فرمنتال استرالیا غربی واقع شده و در سال ۱۹۹۰ تاسییس شد. دانشگاه ۴ کمپس دارد. دو کمپس در استرالیا غربی، یک کمپس در سیدنی و یک کمپس در نیوسوث ویلز. نوتردام با داشتن  ۷۰۰۰ دانشجو (سال ۲۰۱۲) کوچکترین دانشگاه استرالیا غربی است. با این حال به سرعت در حال گسترش می‌باشد، کمپس سیدنی در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد. حدود ۱۰ در صد از این تعداد دانشجویان، خارجی‌ میباشند.
 
نوتردام همواره در تلاش بوده تا یکی‌ از بهترین دانشگاه‌های کاتولیک دنیا باشد و در زمینه تحقیقاتی‌ نیز پیشرفت روز افزون داشته باشد. در حل حاضر ۳ موسسه تحقیقاتی‌ مستقل دارد:
 
مرکز تحقیقاتی‌ مطالعات بومی
 
مرکز تحقیقات الهیات، باورها و جامعهِ
 
مرکز تحقیقاتی‌ سلامت بدنی و توانبخشی

دانشگاه باند

دانشگاه باند به عنوان یک دانشگاه خصوصی، واقع در شهر روبینا و ایالت کویینزلند در سال 1987 تاسیس شد. باند اولین دانشگاه خصوصی استرالیا می باشد. ازاین رو با دانشگاه های دولتی تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال رشته های تحصیلی به صورت 3 ترم در سال (به جای دو نیم ترم ) به دانشجو ارائه می شوند. در واقع دانشگاه در سال 3 بار در ماه های ژانویه، می و سپتامبر ورودی می پذیرد و این در حالیست که طوری برنامه ریزی می شود که حجم برنامه درسی دانشجو بالا نرود. بنابراین در یک دوره 12 ماهه 3 ترم سپری می شود و همچنین می توان دوره های 3 ساله کارشناسی را در 2 سال به اتمام رسانید. در سال 2009 دانشگاه باند بیشترین تعداد ستاره ها را نسبت به هر دانشگاه استرالیایی دیگر دریافت کرد. در 10 زمینه متفاوت و اساسی 5 ستاره را دریافت نمود. برخی از این زمینه ها عبارتند از: دریافت 5 ستاره در زمینه کاریابی فارغ التحصیلان، 5 ستاره در زمینه صلاحیت کاری فارغ التحصیلان، 5 ستاره در زمینه دستمزد آغاز کار در استرالیا..
باند به مطالعات تحقیقاتی اهمیت بسیار می دهد. نام موسسات تحقیقاتی دانشگاه در اینجا آمده است:
 • مرکز تحقیقات کاربردی در آموزش و پرورش
 • مرکز تحقیقاتی انفورماتیک سلامت و بهداشت
 • مرکز تحقیقاتی حقوق
 • مرکز تحقیقاتی ورزش و تربیت بدنی
 • مرکز تحقیقاتی نگهداری بهداشت جامعه
 
 

 

 

  

نظرات بینندگان
mahmoud    20:42 - 1394/02/30

دانشگاه دیکن


فرم دریافت نظرات شما
نام:
پست الکترونیک:
متن:*
سوال:* 8 + 9 =
  
برگشت به صفحه اصلی