کد خبر:  139 تاریخ انتشار: 21:27 - 1393/12/02 تعداد بازدید: 8644

ویدیو های آنلاین شرکت اعزام دانشجو سی.دی.اس- کانادا
 

 

Cogitando et Agendo Ducemus
By thinking and doing, we shall lead
The moto of the Univeristy of Ontario; Institute of Technology

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز یکی از دانشگاههای پیشرو کانادایی است و به علت ارائه کمک هزینه های تحصیلی و فعالیت های تحقیقاتی شهرتی بین المللی دارد. این دانشگاه که به طور مداوم بهترین رتبه ها را در سیستم های رتبه بندی کسب می کند، محیط یادگیری 24 ساعته آن با سایر دانشگاهها قابل مقایسه نیست. آموزش با کیفیت و عالی، دانشجویان ممتاز و انجمن های دانشجویی از خصوصیات برجسته این دانشگاه است.
دانشگاه در سال 1841 توسط بخش سلطنتی در زمان ملکه ویکتوریا تاسیس شده است - 26 سال قبل از کنفدراسیون کانادا. کلاس های درس برای اولین با در سال 1842 تشکیل شدند. این دانشگاه یکی از نخستین موسسات کانادا است که مجوز اعطای مدرک داشت و به شکل گیری ارزش ها و سیاست های کانادا و همچنین پرورش و آموزش برجسته ترین چهره های سیاسی و فرهنگی این کشور کمک فراوانی کرده است.
دانشجویان دانشگاه کوئینز از 83 کشور مختلف و همچنین تمام ایالت ها و شهر های کانادا می باشند. اساتید دانشگاه از معتبرترین موسسات دنیا انتخاب شده اند و معمولا اعضای هیئت علمی دانشگاه کوئینز شهرت جهانی دارند و جوایز علمی متعددی به علت تحقیقات و نوآوری های علمی خود کسب کرده اند.

 


دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر  (مک مستر یا مک) دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی است که کمپس اصلی آن در هامیلتون، اونتاریو، کانادا واقع شده است. وسعت کمپس اصلی دانشگاه 121 هکتار است و در محله مسکونی Westdale و در مجاورت باغ های سلطنتی Botanical همیلتون واقع شده است. دانشگاه شش بخش آکادمیکی دارد: مهندسی، علوم بهداشتی و سلامت، علوم، علوم اجتماعی، علوم انسانی و دانشکده بازرگانی DeGrootr. دانشگاه یکی از اعضای U15 (گروه دانشگاههای کانادا با محوریت تحقیقاتی) است. نام دانشگاه برگرفته از نام جناب آقای ویلیام مک مستر، سناتور و بانکدار برجسته کانادا می باشد چرا که ایشان 900.000 دلار کانادا برای تاسیس دانشگاه به آن اختصاص دادند. دانشگاه مک مستر طبق قانون مجلس شورای ملی اونتاریو در سال 1887، با ادغام کالج باپتیست تورنتو و کالج وودستاک به ثبت رسید. دانشگاه در سال 1890 بازگشایی شد. امکانات کم باعث شد دانشگاه در سال 1930 نقل مکان کند. دانشگاه مک مستر توسط کنوانسیون باپتیست اونتاریو و کبک اداره می شد تا اینکه در سال 1957 به موسسه ای غیر مذهبی تبدیل شد که با بودجه دولت به کار خود ادامه می دهد. این دانشگاه مختلط است و حدوداً 23.000 دانشجوی کارشناسی و 3.500 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد. دانش آموختگان آن در تمام گوشه و کنار کانادا و همچنین در 129 کشور دنیا پراکنده شده اند.دانشگاه دال‌‌هوزي

دانشگاه دال‌‌هوزي كه در سال1818 تأسيس شده است يك دانشگاه تحقيقاتي و آموزشي جامع مي‌باشد. اين دانشگاه در بخش شرقي كانادا در مجاورت اقيانوس اطلس قرار گرفته است. 
دانشجويان از سراسر دنيا به دال‌هوزي سفر مي‌كنند و همراه با خود فرهنگ و طرز فكر منحصر بفردشان را به كلاسهاي دانشگاه مي‌آورند. در حال حاضر بطور تقريبي 750 دانشجوي بين‌المللي (خارجي) در حال تحصيل در اين دانشگاه مي‌باشند، كه اين رقم در حدود 5% از كل جمعيت دانشجويان ميباشد. دانشجويان بين‌المللي (خارجي) از بيش از 80 كشور دنيا به اين دانشگاه آمده‌اند. 
دانشگاه دال‌هوزي انتخابي گسترده از برنامه‌هاي (رشته‌هاي) متنوع را براي دانشجويان ارائه مي‌دهد. 3600 دوره توسط 11 دانشكده اين دانشگاه ارائه مي‌گردد و دانشجويان مي‌توانند در ميان بيش از 900 پروفسور اين دانشگاه استاداني را كه برنده جايزه‌هاي مختلف علمي شده‌اند، محققيني كه نوآوري كرده‌اند و همينطور كارآزموده‌هايي كه خود را وقف ارائه سرويس خدماتي به دانشجويان مينمايند، بيابند. اين پروفسور‌ها تعليم و تربيتي با كيفيت برتر را براي 13600 دانشجو برگزيده‌اند تا برنامه‌هاي تحصيلي زير ليسانس، ليسانس و ليسانس به بالا (حرفه‌اي) را دنبال كنند. 
شما مي‌توانيد بعنوان يك دانشجوي مقطع زير ليسانس و يا ليسانس بيش از 70 مدرك و ديپلم‌هايي با تخصصهاي پيشرفته را اخذ نمائيد. دوره‌هاي حرفه‌اي و تخصصي در رشته‌هاي معماري، دندانپزشكي، مهندسي، حقوق و پزشكي موجود مي‌باشند. اين دانشگاه 71 برنامه فوق‌ليسانس مختلف را براي دانشجوياني كه به تحصيلات بالاتر از ليسانس علاقمند هستند، ارائه مي‌نمايد. دانشجويان همچنين مي‌توانند از ميان 41 برنامه تحصيلي مقطع دكترا يكي را انتخاب نمايند. 


 


 دانشگاه مونترال

 دانشگاه مونترال یکی از دانشگاه های مهم شهر مونترال می باشد که  از تلفیق شعبه ای از دانشگاه Laval که در سال 1878 در شهر مونترال تأسیس گردیده بهمراه دانشکده فنی-مهندسی  Polytechnique Montreal   تأسیس سال 1873 و
دانشکده Hautes Études commerciales de Montréal (HEC) تأسیس سال 1907 که بترتیب در سالهای 1887 و 1915 به آن ضمیمه گردیدند، تشکیل شده است.
تعداد دانشجوهای این دانشگاه به طور متوسط 57000 نفر است که این تعداد در 16 دانشکده، 2 گروه و دو مجموعه مستقل تحصبلات عالیه شامل  دانشکده فنی- مهندسیpolytechnique  Montréal) (  و دانشکده مدیریت و اقتصاد (École des مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری هستند. زبان اصلی این دانشگاه فرانسوی است اما دوره هایی - خصوصا" در دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی هم در آن برگزار می شود و تقریبا تمامی کارمندان زبان انگلیسی را در حد قابل قبولی صحبت می کنند. شهریه دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه نسبت به دانشگاه های انگلیسی زبان کمتر بوده و دانشجویان این دانشگاه از حمایت بیشتر دولت کبک برخوردار هستند.
بهترین مسیر برای دسترسی به این دانشگاه، خطوط اتوبوس شماره های 129، 51، 119 و 80 و خط مترو (آبی) ایستگاه Université de Montréal می باشد.
 


 دانشگاه سیمون فریزر

 دانشگاه سیمون فریزر، به وسیله یک نظرسنجی ملی، به عنوان یکی از سه دانشگاه جامع برتر کانادا، برای تقریبا 20 سال، رتبه بندی شده است. سیمون فریزر، به خاطر یک محقق مشهور، به این نام، نامگذاری شده است.

از زمان ثبت نام دانشجویان تا زمان اخذ مدرک آنها، ما از طریق کلاس های بی نظیر و برنامه های علمی میان رشته ای متعدد، به آنها کمک می کنیم.

با در برداشتن رشته های زیاد در هشت دانشکده، دانشگاه سیمون فریزر، بیشتر از 100 رشته  و برنامه های مرتبط در مقطع کارشناسی و بیش از 45 رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی، ارائه می دهد. با آموزش های اساتیدی که برای توانایی های آموزشی و پژوهشی خود، تحسین شده اند و با کمک مشاوران اختصاصی و کارفرمایان در برنامه آموزش کار یکپارچه، بیش از 100 هزار نفر از فارغ التحصیلان ما، از فرصت های شغلی بی حد و حصر خود، لذت می برند.

سیمون فریزر، از هشت دانشکده در سه پردیس برنابی، ونکوور و سوری، تشکیل شده است. دانشگاه سیمون فریزر از تعالی و نوآوری در برنامه های آکادمیک و ترویج برتری در پژوهش، حمایت می کند. سیمون فریزر، به جذب و حمایت برترین دانشجویان و استخدام و حفظ اعضای هیات علمی برتر در آموزش و پژوهش، متعهد است.

 

دانشگاه مک گیل

بر اساس رده بندی جهانی دانشگاه ها، (رده بندی QS که توسط مؤوسسه Quacquarelli Symonds انجام می شود) دانشگاه مک گیل (McGill) مونترال برترین دانشگاه کانادا لقب گرفت. در رده بندی جهانی نیز جایگاه دانشگاه مک گیل از رده ۱۹ در سال گذشته به ۱۷ ارتقاء یافته است.

دانشگاه مک گیل همواره در میان ۲۵ دانشگاه برتر دنیا قرار داشته و بهترین رکورد را در سال ۲۰۰۷ با کسب مقام دوازدهم کسب کرده است. جالب این که مک گیل گاهی تنها دانشگاه کانادایی بوده که در فهرست ۲۵ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است!!

واکنش خانم Heather Munroe-Blum مدیر دانشگاه به این خبر نیز شنیدنی است، ایشان در مصاحبه ای عنوان کردند: «ما امسال ۱۹۰ سالگی دانشگاه را جشن می گیریم و زیباست که بدانیم مسوولیت خود را برای به واقعیت بدل کردن ماموریت آقای جیمز مک گیل برای دست یابی به دانشگاهی پرافتخار انجام داده ایم.»

در حالی که مک گیل در حال تبدیل شده به هارواد کاناداست، دانشگاه هاروارد برای دومین سال متوالی پس از دانشگاه کمبریج در رتبه دوم قرار گرفت. هم چنین در رده بندی امسال، MIT (مووسسه تکنولوژی ماساچوست)، دانشگاه Yale و اکسفورد به ترتیب مقام های سوم تا پنجم را کسب کردند. 


دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری، یک دانشگاه تحقیقاتی جامع است. این دانشگاه، به عنوان یکی از هشت دانشگاه برتر تحقیقاتی کانادا، رتبه بندی می شود، و عضو 15 دانشگاه ویژه پژوهشی، در کانادا محسوب می شود. این دانشگاه، در سال 1966، ساخته شد، و تحت اقتدار قانون آموزش پس از متوسطه آلبرتا، عمل می کند.
پردیس دانشگاه کلگری، یک مکان جذاب و پارک مانند، به مساحت 200 هکتار، که منطقه ای بزرگتر از کل مرکز شهر کلگری است را اشغال می کند. این دانشگاه، در 14 دانشکده، به دانش پژوهان، بیش از 100 برنامه آکادمیک، ارائه می دهد. در حال حاضر، بیش از 31,000 دانشجو، در مقاطع کارشناسی، ارشد، دکترا و برنامه های حرفه ای، ثبت نام کرده اند. در طول تاریخ 44 ساله کلگری، بیش از 145,000 دانشجو، از جمله استفن هارپر، نخست وزیر کانادا، و روبرت ترسک، ستاره شناس کانادایی، از این دانشگاه، فارغ التحصیل شده اند. شالوده های اساسی دانشگاه شامل موفقیت دانشجو، برتری در پژوهش، تحقیق و فعالیت های نوآورانه، آموزش میان رشته ای و پژوهش، می باشد.
دانشگاه کلگری، به تکمیل توسعه سرمایه خود، نزدیک می شود. ساختمان های مختلف جدید، ظرفیت برای دانشجویان بیشتر، و امکان آموزش های جدید و فعالیت های تحقیقاتی را افزایش می دهد.  این تحولات بزرگ، از جمله، کتابخانه دیجیتال خانواده تیلور، پردیس مرکز شهر کلگری، و ساختمان آموزش تجربی، در حال انجام استراتژی متمایز دانشگاهی، و ایجاد محیط های یادگیری مترقی هستند. 
 


دانشگاه وسترن

 دانشگاه وسترن اونتاریو که در سال 1878 بنا شده، یکی از قدیمی ترین دانشگاههای کانادا است. این دانشگاه بهترین تجربه آکادمیکی را دراختیار دانشجویان قرار می دهد (بهتر از هر جای دیگری). دانشگاه، دانشجویان خود را برای سمت های مدیریتی لندن (شهری در جنوب غربی اونتاریو)، کانادا و همچنین تمام قاره ها، آماده می سازد.

این دانشگاه از سال 1878 تا کنون، به منظور خدمت هر چه بیشتر به جامعه، آموزش های دانشگاهی را با فرصت های بسیار عالی برای رشد فکری، اجتماعی و فرهنگی تلفیق می نماید.

دانشجویان این دانشگاه که از 100 کشور مختلف برای تحصیل به آنحا رفته اند، تجربیات خود را در کلاس های درسی مشترک، با یکدیگر به اشتراک می گذارند بدین ترتیب درک و شناخت خود را توسعه می دهند. دانشجویان علاوه بر فعالیت هایی که در کمپس دانشگاه انجام می دهند، فرصت های گوناگون تحقیقاتی و فعالیت هایی به صورت داوطلبی خواهند داشت. دانشجویان وسترن بین دستاوردهای آکادمیکی و فعالیت های اجتماعی و ورزشی تعادل برقرار می نمایند، چرا که این دو در کنار هم افتخارات بزرگی را برای جامعه دانشجویی وسترن به ارمغان می آورد.
 دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن میان بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند . این دانشگاه بیش از ٣٦٠٠ کارمند آموزشی دارد (شامل استادها، پژوهشگران پسادکترا و دستیاران آموزش/پژوهش تحصیلات تکمیلی) . از زمان تاسیس دانشگاه تا پایان سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشگاه آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر پیشین کانادا و ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک و دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از جمله فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند.


دانشگاه تورنتو

 دانشگاه تورنتو (U of T, UToronto, or Toronto)، دانشگاهی دولتی و تحقیقاتی در تورنتو، اونتاریو، کانادا است. دانشگاه در زمین های اطراف پارک کوئینز واقع شده است و توسط بخش سلطنتی در سال 1827 به عنوان کالج کینگز تاسیس شد و اولین موسسه آموزش عالی کانادای شمالی بود. دانشگاه توسط کلیسای انگلیس اداره می شد و پس از تبدیل شدن به یک نهاد سکولار در سال 1850، نام فعلی را به خود گرفت. دانشگا شامل 12 کالج می باشد کا هر کدام خصوصیات و تاریخچه مخصوص به خود را داشته و هر کدام در اداره امور مالی و سازمانی خود اختیارات قابل توجهی دارند.

از نظر آکادمیکی، دانشگاه تورنتو به علت تحقیقات و برنامه های هدفمند و دوره هایی در نقد ادبی و تئوری ارتباطات بسیار مورد توجه قرار گرفت. تحقیق راجع به انسولین و سلول های بنیادی برای اولین بار در این دانشگاه انجام شد و دانشگاه مقر تحقیقاتی اولین میکروسکوپ الکترونی بوده است و در توسعه تکنولوژی مولتی تاج نیز نقش مهمی داشته است. دانشگاه همچنین مقر شناسایی Cygnus X-1 به عنوان یک سیاه چاله و مقر تحقیقاتی تئوری NP نیز بوده است. دانشگاه تورنتو در مقایسه با سایر دانشگاههای کانادا بیشترین بودجه تحقیقاتی (با تفاوت بسیار زیاد) را دریافت می کند. تعداد دو عدد از اعضای انجمن دانشگاههای امریکایی در خارج از ایالات متحده آمریکا واقع شده اند که یکی از از آنها، دانشگاه تورنتو است.

 


دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) دانشگاهی دولتی است که در سال 1908 تاسیس شده و دارای شهرتی جهانی در زمینه ی آموزش و پژوهش می باشد و بطور مداوم بین 40 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. برنامه های آکادمیک دانشگاه بریتیش کلمبیا و جوایز و افتخاراتی که اساتید و دانشجویان این دانشگاه کسب کرده اند، دانشجویان برجسته را از سراسر جهان جذب می کند. دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس دانشگاهی عمده می باشد: پردیس Vancouver که توسط جنگل و کوه و اقیانوس احاطه شده است و تنها 12 کیلومتر از مرکز شهر ونکوور (یکی از زیباترین شهرهای دنیا و میزبان المپیک زمستانی 2010) فاصله دارد، و پردیس Okanagan که در Kelowna در بریتیش کلمبیا واقع شده؛ مکانی زیبا و در کنار رودخانه. دانشجویان در هر دو پردیس می توانند در طول سال از فعالیت های در هوای باز، در کنار ساحل، در پارک ها و در پیست های اسکی با سطح جهانی لذت ببرند. به طور مختصر، دانشگاه UBC سطحی عالی از آموزش را در مکانی بسیار زیبا و طبیعی ارائه می دهد.
 
دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا، دانشگاهی دو زبانه واقع در شهر اتاوا است. این دانشگاه دو زبانه که مرکزی برای تحقیقات علمی نیز به شمار می‌آید، هیچ گونه گروه بندی دینی برای دانشجویانش قائل نبوده و از برترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌آید. در سال ۱۸۴۸ به نام "کالجِ بایتان" (به انگلیسی: "College of Bytown") بنیاد نهاده شد. در ابتدا کالج بایتان مکانی برای تدریس علوم مقدماتی به شمار می‌رفت، ولی با آغاز قرن نوزدهم میلادی، این دانشگاه فعالیت خود را در زمینهٔ تدریس علوم طبیعی آغاز کرد. امروزه دانشگاه اتاوا شامل ده دانشکده است که برنامه‌های هر رشته را در اولین، دومین و سومین دوره ارائه می‌کنند. به عبارتی دیگر، هر یک از این دانشکده‌ها، دروس معینی را به طور تخصصی و با توجه به رشتهٔ تحصیلی دانشجویان، به آنها آموزش می‌دهند.
 

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا که از آن اغلب به عنوان UVic یاد می شود از نظر قدمت دومین دانشگاه دولتی تحقیقاتی موجود در بریتیش کلمبیا ی کانادا است. این دانشگاه که تحقیقات در آن از اهمیت بسزایی برخوردار است در Saanich و Oak Bay، حدوداً در هشت کیلومتری شمال شرقی ویکتوریا واقع شده است. سالیانه حدوداً 20000 نفر در دانشگاه ثبت نام می نمایند. کمپس UVic به علت دارا بودن معماری خلاقانه، بوستان های زیبا و آب و هوای معتدل بسیار محبوب می باشد و به علت داشتن وسعت مناسب، مکان زیبا، شیوه آموزشی بی نظیر و ارائه دوره های حقوقی و مهندسی و علوم مرتبط با زمین و اقیانوس ها، دانشجویان بسیاری را به خود جذب می نماید. دانشگاه همچنین دومین موسسه تحقیقاتی بزرگ منطقه و پیشرو در پروژه های رصدخانه VENUS و NEPTUNE است. این پروژه ها در رابطه با بستر دریا و آبهای عمیق می باشند.

دانشگاه از نظر آکادمیکی، بواسطه تحقیقاتی که در دانشکده علوم مربوط به زمین و اقیانوس انجام  شده و به پیش بینی و کاهش تاثیر زلزه های اخیر جهان  کمک نموده است، بسیار مشهور می باشد. دوره های حقوق ارائه شده پیشینه ای عمیق در حفظ حقوق بشر و محیط زیست داشته اند. در این دانشکده بر روی تعداد زیادی از پرونده های حقوقی محیط زیست در کانادا و جهان کار شده است.

دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال قدیمی‌ترین دانشگاه کانادا و قدیمی‌ترین مرکز آموزش عالی امریکای شمالی به زبان فرانسه است که به دستور لویی شانزدهم اول به صورت یک مدرسه عالی در سال ۱۶۶۳ و سپس به شکل یک دانشگاه به امر آموزش پرداخته است. این دانشگاه در کبک‌سیتی واقع است و بنای قدیمی آن به عنوان بخشی از هویت تاریخی کانادا در یونسکو ثبت شده است. دانشکده پزشکی لاوال از نظر سرمایه‌گذاری در بخش تحقیقات در شمار یکی از ده دانشگاه اول کانادا قرار دارد.برای ورود به دانشگاه لاوال دانستن زبان فرانسه الزامی است به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این دانشگاه که بخش مهمی از تحصیلات ابتدایی یا دبیرستان خود را در مدارس فرانسه‌زبان نگذرانده‌اند باید در آزمون زبان شرکت کنند یا یک یا چند ترم زبان فرانسه بخوانند که البته این دوره‌ها جزو واحدهای درسی آنها حساب نمی‌شود ولی در مجموع  این دانشگاه مانند دانشگاه مونترال دانشجویان انگلیسی‌زبان را راحت‌تر از دانشگاه کبک می‌پذیرد…

 
 دانشگاه کنکوردیا

 دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)، با 46000 دانشجو، در شهر مونترال کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1974 با ادغام کالج لویولا (Loyola College) و دانشگاه سر جورج ویلیامز (Sir George Williams University) تاسیس شد. دانشگاه کنکوردیا، با چهار دانشکده و یک مدرسه، در 300 رشته در مقطع کارشناسی و در 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد. نگرش پژوهشی این دانشگاه، با توجه به چالش هایی که جامعه امروز با آن روبروست، در حال ارائه و تمرکز بر برخی رویکردهای میان رشته ای از جمله در زمینه محیط زیست، اقتصاد و تکنولوژی است. بر اساس سایت رتبه بندی QS این دانشگاه در سال 2012 در میان 200 دانشگاه برتر دنیا در رشته های مهندسی قرار گرفته است.


 
دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا اولین دانشگاه کانادای غربی است. این دانشگاه حدوداً 130 سال پیش تاسیس شده  و در مرکز کشور قرار گرفته است. این دانشگاه، بزرگترین و تنها دانشگاه منطقه است که در آن دوره های تحقیقاتی در بیش از 90 رشته تحصیلی ارائه می شود. تعداد 60 عدد از این دوره ها در مقطع کارشناسی ارائه می شوند.

جامعه پرانرژی و پر جنب و جوش دانشگاه منیتوبا از 26000 دانشجو، 8000 استاد و کارمند و 180000 دانش آموخته تشکیل شده است. حدود 8 درصد دانشجویان فعلی دانشگاه، دانشجویان بین المللی هستند که از صد کشور مختلف برای تحصیل به آنجا رفته اند.

دانشگاه منیتوبا  که دارای محققان و اساتید مستعد و خود جوش و همچنین بیش از 1900 دانشجوی بومی می باشد در Anishabbe و منطقه قدیمی Metis واقع شده است.

این دانشگاه با تحقیقات ارزنده ای که در زمینه های مختلف از قبیل نانو تکنولوژی، ایدز، و تغییرات آب و هوای کره زمین انجام داده است از پیشروان گسترش علم و دانش منیتوبا است. همچنین جامعه پویای محققان، دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه، به چالش های پیش روی کانادا و جهان می پردازند.

دانشگاه منیتوبا، دانشگاهی دولتی، مختلط و غیر مذهبی است و عضو انجمن دانشگاههای مشترک المنافع، و انجمن دانشگاهها و کالج های کانادایی می باشد.
 


دانشگاه گلف یا گولف

دانشگاه گلف یا گولف (university of Guelph) واقع در ایالت انتاریو، بهترین دانشگاه کانادا در علوم کشاوزری می‌باشد. این دانشگاه در سال 1930 تاسیس شده است و یکی از بهترین سیستم های مسکن دانشجویی در کانادا را داراست. کمپ دانشگاه 330 هکتار می‌باشد که بالغ بر 5000 دانشجو را پوشش میدهد. موسسه ویزا موندیال با داشتن ارتباط نزدیک با بخش ادمیشن دانشگاه گلف آمادگی خود را برای اخذ پذیرش متقاضیان سرتاسر دنیا اعلام میدارد.

دانشگاه Guelph سالیانه به دانشجویان خود بورسهایی با ویژگیها و شرایط متفاوت اعطا می نماید، علاوه بر این باید در نظر داشت که به دلیل بالا بودن بودجه تحقیقاتی این موسسه دانشگاهی، هر یک از اساتید نیز با توجه به نوع و موضوع پروژه تحقیقاتی تعریف شده برای آنان از امکان بالایی جهت اعطای بورس به دانشجویانی دارند که به عنوان همکار و دستیار تحقیقاتی با آنها همکاری میکنند. با این وجود، در شرایطی که دانشجویان دانشگاه گلف بدون دریافت بورس دانشگاهی در این دانشگاه پذیرفته شده باشند مبلغ شهریه برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا به شرح زیر است: دوره کارشناسی ارشد و دکترا برای هر ترم تحصیلی بین 6000 تا 8000 قابل تغییر است.

 دانشگاه کبک

دانشگاه فرانسه‌زبان کبک در سال ۱۹۶۸ به وسیله دولت کبک پایه‌گذاری شد تا بزرگ‌ترین شبکه دانشگاهی سرتاسر کانادا و بزرگ‌ترین دانشگاه فرانسه‌زبان دنیا شکل بگیرد… شعبه اصلی دانشگاه کبک در کبک‌سیتی قرار دارد، شهری که مرکز استان کبک است. اما بزرگ‌ترین دانشگاه از این شبکه دانشگاهی یوکم یا دانشگاه کبک در مونترال است. دانشگاه کبک با ایجاد مرکز Téluqبه یکی از قطب‌های اصلی آموزش از راه دور در کانادا تبدیل شده است. در دانشگاه کبک آموزش به صورت کامل به زبان فرانسه صورت می‌گیرد و این دانشگاه نسبت به دانش زبان فرانسه دانشجویان به مراتب سخت‌گیرتر از دانشگاه مونترال عمل می‌کند به طوری که دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه حتما باید آزمون زبان فرانسه را با موفقیت پشت سر بگذارند. دانشگاه یوکم یا دانشگاه کبک در مونترال بزرگترین شاخه یا واحد دانشگاه کبک به شمار می‌رود. این دانشگاه در میان دیگر دانشگاه‌های زیرگروه دانشگاه کبک از استقلال بیشتری برخوردار است و می‌تواند دیپلم و مدارک تحصیلی مقاطع مختلف را به خودی خود به دانشجویان اعطا کند. در سال گذشته دانشگاه یوکم در شش دانشکده مختلف … پذیرای بیش از ۴۲۰۰۰ دانشجو بوده است که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کرده‌اند. همچنین این دانشگاه دارای یک واحد مجازی یا Télé-université است که به آموزش از راه دور اختصاص دارد.

دانشگاه اکادیا

دانشگاه اکادیا در شهر Wolfville در نووا اسکوچیا واقع شده است که حدوداً در 100 کیلومتری شمال غربی Halifax (پایتخت نووا اسکوچیا)  قرار دارد.

این دانشگاه در سال 1838 توسط باپتیست ها (گروهی از مسیحیان) تاسیس شده است که نتیجه تعهد و شور و شوق این جامعه و تصمیم قطعی آنها به ساخت این دانشگاه بود. تمام افراد دانشگاه سخت کوش هستند و متعهد به اصول آن می باشند. تمام کسانی که به این دانشگاه ملحق می شوند صرفنظر از جنسیت،نژاد و گرایشات مذهبی خود ، می بایست به اصول دانشگاه تعهد داشته باشند.

دانشگاه آکادیا در سال 2010 در مجله مک لین که دانشگاههای کانادایی را رتبه بندی می نماید، جایگاه نخست را در گروه دانشگاههای کارشناسی ازآن خود نمود.

این دانشگاه در سال 2010 همچنین امتیاز A را در گزارش Globe and Mail که مربوط به دانشگاههای کانادایی است کسب نموده است. این دانشگاه بر روی آموزش موارد و دروسی که مورد نیاز دانشجویان خود است تاکید بسزایی دارد. میانگین جمعیت کلاس های این دانشگاه 26 نفر است که محیطی صمیمی را برای یادگیری هر چه بیشتر دانشجویان فراهم می آورد.


دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در ماه مارچ سال 1959 تاسیس شده است و امروزه سومین دانشگاه بزرگ کانادا و از پیشروان آموزش و تحقیقات در کانادا است.

مکان: هر دو کمپس دانشگاه در قلب تورنتو، کلان شهر کانادا، واقع شده اند.

دانشجویان: 48000 دانشجوی کارشناسی، 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد,  تعداد 11430 مدرک اعطا شده در سال 2010

تحقیقات: 28 مرکز تحقیقاتی  دانشگاه راه حل های منطقی برای چالش های موجود در دنیای امروز ارائه می دهند.

کتابخانه ها: در کتابخانه های دانشگاه که در 5 ساختمان قرار گرفته اند، 48 کتابدار حرفه ای کار می کنند. در این کتابخانه ها تعداد 2.6 میلیون کتاب چاپی،260000 کتاب الکترونیکی، 40000 مجله اللکترونیکی، 500 کامپیوتر و 2900 صندلی مطالعه موجود است. کتابخانه های دانشگاه یورک 3 میلیون بازدید کننده در سال دارد.

زندگی دانشجویی: دانشگاه یورک با بیش از 290 سازمان دانشجویی یکی از بهترین و غنی ترین مکان ها برای زندگی دانشجویی در کل کانادا است. در طول سه سال گذشته، تیم فوتبال دانشگاه برای دومین بار در مسابقات بین دانشگاهی به قهرمانی دست یافته است.

دانش آموختگان: خانواده 240000 نفری دانش اموختگان این دانشگاه بار دیگر پیشروی دانشگاه را در زمینه بازرگانی، هنر های زیبا، حقوق،علوم، تاریخ، علوم محیط زیست، روانشناسی و ... برای جهانیان نمایان می سازند.

 

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان (به انگلیسی: university of saskatchewan) (در شهر ساسکاتون در حاشیه رود ساسکاچوان جنوبی قرار گرفته و مساحت زیادی از این شهر نسبتاً کوچک رابه خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال ۱۹۰۷ تأسیس شده، با نزدیک به ۲۰٬۰۰۰ نفر دانشجو، بزرگ‌ترین دانشگاه ایالتساسکاچوان در کانادا است.

دانشگاه ساسکاچوان همواره به عنوان دانشگاهی ممتاز در سطح جهان شناخته شده و همواره در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا جای گرفته است. در دکترای پزشکی نیزاین دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. همچنین دانشگاه ساسکاتچوان در رشته های بیوتکنولوژی کشاورزی و ژنوم دامی در جهان پیشرو است و پیشرفت های علمی آن در رشته های شیمی، فارماکولوژی، ژئوشیمی و پروتئومیکس قابل ملاحظه بوده است . دپارتمان علوم کامپیوتر اخیراً در زمینه اثرات علمی حاصل از تحقیقات آن، در کانادا رتبه اول را بدست آورده است . کالج کشاورزی و منابع طبیعی از شهرت جهانی در علوم کشاورزی برخوردار است و کالج مهندسی در میان 12 برنامه ی مهندسی برتر آمریکای شمالی قرار گرفته است . . دانشگاه ساسکاچوان دارای رده ممتاز از نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است. تیم های بسکتبال و فوتبال این دانشگاه همواره رغیبی جدی برای شرکت کنندگان در مسابقات بوده‌اند.

دانشگاه بیشاپ

این دانشگاه به عنوان کالج بیشاپ، در سال 1843 تحت حمایت جناب کشیش G.J. Mountain، اسقف کلیسای آنگلیکان کبک، با کمک گروهی از روحانیون و افراد عادی از شهرستان های شرقی، تاسیس شد. در سال 1853، بیشاپ، موفق به دریافت مجوز سلطنتی برای حق اعطای مدارک شد. بیشاپ تا سال 1947، یعنی تا زمانی که سازمان دانشگاه، به عنوان یک نهاد غیر مذهبی، دوباره پایه ریزی شد، تحت حمایت کلیسای انگلستان باقی ماند.

بیشاپ در جامعه دو زبانه Lennoxville، در حومه شربروک، پنجمین شهر بزرگ ایالت کبک، واقع شده است. منطقه شرقی شهر، فرصت های تفریحی استثنایی در فضای باز، ارائه می دهد.

دانشگاه بیشاپ، یک دانشگاه شبانه روزی و مخصوص مقطع کارشناسی است. اولین نگرانی ما، ارائه آموزش با کیفیت در زمینه علوم انسانی، علوم، بازرگانی و آموزش می باشد. جنبه های اقامتی و اندازه کوچک کلاس ها (2200 دانشجوی تمام وقت)، دانشجویان را به غرق شدن در تجربه کامل بیشاپ، تشویق می کند.

دانشگاه بیشاپ، دارای برخی از بهترین اساتید دانشگاه های کاناداست. 125 عضو هیات علمی تمام وقت ما، در تحقیقات گسترده و انتشار، مشارکت دارند. به هر حال آنها انتخاب کردند که در بیشاپ کار کنند، زیرا آنها عاشق تدریس و کار با دانشجویان مقطع کارشناسی هستند. تاکید زیادی بر تماس شخصی بین دانشجویان و اساتید از طریق کلاس های کوچک و استفاده مکرر از سمینارها، آزمایشگاه ها، و آموزش ها، شده است.

دانشگاه پرنس ادوارد ایسلند

دانشگاه پرنس ادوارد ایسلند با وسعت 140 هکتار، واقع در ،Charlottetown  پیشینه ای غنی داشته و ریشه در کالج پرنس ولز (تاریخ تاسیس: 1834) و دانشگاه St. Dunstan’s (تاریخ تاسیس: 1855) دارد. این دانشگاه که در سال 1969 تاسیس شده است در چهار پردیس (علوم انسانی، آموزش، علوم و دامپزشکی) و دو دانشکده (بازرگانی و پرستاری) خود طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به بیش از 4600 دانشجو از سرتاسر جهان ارائه می دهد. با وجود هفت جایگاه تحقیقاتی کانادا، یک جایگاه تحقیقاتی در اپیدمیولوژی آبزیان و چهار نفر از برندگان جایزه 3M Teaching، در این دانشگاه، دانشجویان به بیش از 200 استاد برجسته و استثنایی و اساتید پژوهش دسترسی دارند.

با بیش از 4.4 میلیون دلار کمک هزینه تحصیلی، پذیرش دانشجویان بین المللی، واحد دانشجویی فعال، دوره های کارشناسی ارشد باکیفیت و تعامل دانشجویی بی نظیر تجربه تحصیلی بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان خود می گذارد. دانش آموختگان این دانشگاه با موفقیت هایی که در رشته خود کسب نموده اند یادآور ارزش های تحصیلی  دانشگاه هستند.

دانشگاه آتاباسکا

دانشگاه آتاباسکا، دانشگاه آزاد کانادا، به از میان برداشتن موانع دسترسی به موفقیت تحصیلی دانشگاهی و افزایش برابری فرصت های آموزشی برای دانشجویان در سراسر جهان، اختصاص داده شده است. دانشگاه آتاباسکا، سالانه به هزاران دانشجو، برای رسیدن به اهداف شخصی و تحقق بخشیدن رویاهایشان، کمک می کند. 

تعالی، گستردگی، انعطاف پذیری و ابتکار، چهار اصل کلیدی رویکرد ما به آموزش، در دوران بعد از متوسطه است.

  • تعالی: ما در حال دستیابی به بالاترین استانداردها در آموزش، پژوهش، تحقیقات و خدمات دانشجویی هستیم.
  • گستردگی: ما به ماموریت خود، مبنی بر تضمین کردن دستیابی به آموزش بعد از متوسطه، برای تمام کسانی که توانایی و تمایل انجام این کار را دارند، متعهد هستیم. اگر شما سن بالای 16 سال دارید، برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی، واجد شرایط هستید..
  • انعطاف پذیرییادگیری انعطاف پذیر ما، با نیازهای شما سازگار است. شما می توانید در بسیاری از برنامه ها، و در بیشتر کلاس ها و در هر زمان از سال، ثبت نام کنید. شما می توانید در خانه، محل کار یا هر جایی که تمایل داشتید، به درس خواندن بپردازید.
  • نوآوری: ما مدل های یادگیری دانشجو- محور و جایگزین های مبتنی بر تکنولوژی، را توسعه می دهیم، و از تکنولوژی، برای یادگیری، بهره می بریم.

دانشگاه لیکهد

لیکهد دانشگاهی وسیع با شهرت فراوان در ارائه دوره های خلاقانه و تحقیقات گسترده می باشد. کمپس های دانشگاه در Thunder Bay و Orillia واقع شده اند و بیش از 7.900 دانشجو و 2.250 استاد و کارمند دارد.

در هر دو کمپس،  اساتید، کارمندان و واحدهای خدماتی دانشگاه دور هم جمع شده اند تا با همکاری همه جانبه خود، طیف وسیعی از دوره ها و امکانات را برای ارائه آموزش با کیفیت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشجویان فراهم کنند. دانشگاه لیکهد به علت رویکر آموزشی چندرشته ای، تاکید بر روی یادگیری مشارکتی و تفکر انتقادی مستقل شناخته شده می باشد.

کمپس Thunder Bay دانشگاه که در سواحل دریاچه سوپریور واقع شده است یکی از زیبا ترین کمپس های کانادا است. به علت و جود آزمایشگاههای طبیعی در اطراف شمال غربی اونتاریو، کارهای عملی که توسط دانشجویان در محیط طبیعی انجام می شود از قبیل پارک و گردشگری، مدیریت منابع طبیعی، مطالعات زیست محیطی، زمین شناسی، زیست شناسی و جغرافیا، در واقع مکملی برای دوره های آکادمیکی دانشگاه می باشد. مسائل اجتماعی و اقتصادی مناطق شمالی در دوره هایی مانند جامعه شناسی، تجارت، مددکاری اجتماعی، پرستاری، روانشناسی، آموزشهای بومی، و آموزگاری مورد توجه قرار می گیرند. دوره مهندسی لیکهد در کانادا منحصر به فرد است چرا که ترکیبی از مدارک دیپلم و لیسانس مهندسی می باشد. همچنین دانشکده پزشکی اونتاریوی شمالی در کمپس Thunder Bay لیکهد واقع شده است.دانشگاه براک

دانشگاه براک که تنها دانشگاه کانادایی رزرو شده د یونسکو است، در مرکز پنسیلوانیا در اونتاریوی کاناداست. دانشگاه براک دومین دانشگاه ایالت اونتاریو است که دوره های حسابداری آن توسط موسسه انجمن حسابداران خبره کانادا به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه همچنین یکی از اعضای رسمی بنیاد اروپا برای توسعه مدیریت می باشد و یکی از پنج دانشکده های بازرگانی مورد تائید AACSB را داراست. این دانشگاه همچنین عضو جامعه بین المللی Beta Gamma Sigma است.

فارغ التحصیلان این دانشگاه با نرخ اشتغال 97.2 درصدی بیشترین نرخ اشتغال در میان دانشگاههای اونتاریو را دارند.

دانشگاه براک طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد (شامل دوره های تخصصی) را ارائه می دهد و طبق رتبه بندی دانشگاهی مک لین در سال 2011 جایگاه پانزدهم را در سطح ملی به علت انجام فعالیت های تحقیقاتی، کسب نموده است. دانشگاه براک بر اساس نتایج انتشارات تحقیقاتی جایگاه سوم را بین دانشگاههای تحقیقاتی در سطح کارشناسی ازآن خود ساخته است. این دانشگاه تنها دانشگاه کانادایی است که در ان دوره MICA (ریاضیات مجتمع شده با کامپیوتر و برنامه های کاربردی) در آن ارائه می شود.


دانشگاه برندون 

دانشگاه برندون دانشگاهی کانادایی، واقع در شهر برندون در منیتوبا است. تعداد دانشجویانی که در دوره های تمام وقت و پاره وقت دانشگاه ثبت نام نموده اند 3383 نفر است. این دانشگاه در 13 جولای  سال 1899 با نام کالج برندون و به عنوان موسسه ای باپتیستی (فرقه ای از مسیحیت) تاسیس شد. در تاریخ پنجم جون سال 1967 توسط رئیس جمهور جان رابینز، امتیاز فعالیت به عنوان دانشگاه برندون به آن داده شد.

دانشگاه عضو انجمن دانشگاهها و کالج های کانادا AUCC، انجمن دانشگاههای مشترک المنافع ACU، انجمن دانشگاه کانادایی برای مناظره بین دانشکده ها CUSID و همچنین عضو گروههای ورزشی بین دانشگاهی است. بر اساس گزارشات مجله مکلینز(Macleans) اندازه کلاس های دانشجویان سال اول و دوم این دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاههای کانادایی، کوچکترین است و کلاس های دانشجویان سال سوم و چهارم از نظر کوجک بودن سایز کلاس ها، در جایگاه دوم قرار دارد.

بر اساس رتبه بندی اخیرMacleans که خاص دانشگاههای کارشناسی کانادا در سال 2008-2009 انجام شده است، دانشگاه برندون در بین 22 دانشگاه، جایگاه یازدهم را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه مانت سنت وینسنت

دانشگاه مانت سنت وینسنت متعهد است که بهترین امکانات دانشگاهی را برای تمام اعضا فراهم نماید و فارغ التحصیلان صاحب تفکر به جامعه ارائه دهد که تاثیر مثبتی بر روی جوامع حهانی داشته باشند. شور و هیجان و خصوصیات منحصر به فرد این دانشگاه، تاثیر اجتماعی بی نظیری بر روی کانادا و سراسر جهان دارد. دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر Halifax در نووا اسکوچیا قرار دارد و به علت کلاس های کم جمعیت و شیوه تدریس منحصر به فرد شناخته شده می باشد. 4000 زن و مرد از تمام نقاط کانادا و از 60 کشور جهان در دوره های دانشگاهی آن تحصیل می کنند و از امکانات موجود بهره مند می شوند. دانشگاه مانت سنت وینست به علت طیف وسیع دوره هایی که در زمینه علوم انسانی، علوم، آموزش و مطالعات تخصصی ارائه می دهد، شناخته شده می باشد. یکی از جدیدترین دوره هایی که به طیف دوره های دانشگاه اضافه شده است، دوره 4 ساله کارشناسی علوم ارتباطات است. این دوره به پوشش خلا ای که در کانادا در این زمینه احساس می شود، کمک خواهد کرد. دوره های تخصصی دانشگاه شامل تغذیه، مدیریت بازرگانی، مدیریت امور مربوط به صنعت توریسم، مطالعات مسائل مربوط به کودکان و نوجوانان و روابط عمومی است. در منطقه اتلانتیک کانادا، این دانشگاه تنها جایی است که دوره های کارشناسی روابط عمومی و مطالعات مسائل مربوط به کودکان و نوجوانان در آن ارائه می شود.  در سطح کارشناسی ارشد نیز تعداد زیادی دوره های با کیفیت ارائه می شود که درجهت تکمیل دوره های کارشناسی و تقویت نقاط قوت آنها می باشند. دوره کارشناسی ارشد روابط عمومی، که به تازگی به مجموعه دوره های دانشگاه افزوده شده است در هیچ جای دیگر کانادا ارائه نمی شود. دانشگاه اخیراً دوره دکتری جدیدی را (در رشته آموزش)، معرفی نموده است. این دوره اولین دوره دکتری دانشگاه می باشد. تعداد دوره های دکتری آموزش در منطقه دو عدد است که یکی از انها در دانشگاه مانت سنت وینست و دیگری با همکاری دو دانشگاه آکادیا و فرانسیس خاویر ارائه می شود.
دانشکاه مونت الیسون

دانشکاه مونت الیسون که در سال 1839 تاسیس شده است یکی از زیباترین دانشگاههای کانادا است. این دانشگاه که در  New Brunswick کانادا واقع شده ست به دانشجویان تجربه ای منحصر به فرد اعطا می نماید.

دانشگاه  مونت الیسون تعدادی از  باهوش ترین  و بااستعداد ترین افراد را از تمام نقاط کانادا و کل جهان به خود جذب می کند. دوره هایی که در سطح کارشناسی ارائه می شوند پنج دسته اند: کارشناسی هنر، علوم؛ هنر های زیبا، بازرگانی و موسیقی. تعدادی از دوره های کارشناسی ارشد علوم نیز در دانشگاه ارائه می شود.

در رتبه بندی سالیانه دانشگاههای کانادایی که توسط  مجله مکلین انجام می شود، این دانشگاه در 20 سال اخیر، 15 بار جایگاه اول دانشگاههای کارشناسی کانادا را به خود اختصاص داده است. تعداد زیادی از پیشروان تجاری و فرهنگی کشور کانادا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
 


دانشگاه لورنتین

دانشگاه لورنتین با بیش از 9.000 دانشجوی تمام وقت و پاره وقت به تنهایی بازتابی از کل کانادا است. تنها دو دانشگاه دوزبانه در کانادا وجود دارد که این دانشگاه یکی از آن دو است. تعداد قابل توجهی از دانشجویان بومی در آنجا تحصیل می کنند و تعداد دانشجویان بین المللی آن نیز در حال افزایش است.

لورنتین که در ابتدا تنها دوره های کارشناسی ارائه می داد در حال توسعه طیف دوره های خود می باشد و در طول سه سال گذشته شش دوره دکتری جدید به دوره های خود افزوده است.

علاوه بر این، ظرفیت و امکانات تحقیقاتی دانشگاه هر ساله در حال افزایش است، در سال های اخیر به طور میانگین 15 میلیون دلار در سال. اخیراً دانشگاه، مرکزی برای نوآوری در زمینه معدن (CEMI)، در همکاری با صنعت و دولت راه اندازی کرده است.

دانشگاه خبر از ایجاد مرکزی تحقیقاتی، برای تحقیقات و نظارت بر روی حفاظت و مدیریت اکوسیستمهای آبزیان داده است. این مرکز اولین مرکز کانادایی خواهد بود که از LEED گواهی دریافت خواهد کرد.

لورنتین شامل سه دانشگاه متحد: دانشگاه هانتینگتون، دانشگاه تورنلو و دانشگاه سادبری است. دانشگاه همچنین یک کالج وابسته دارد: کالج هرست (Hearst).

این دانشگاه با همکاری منحصر به فرد با کالج جورجیان دانشجویان را قادر می سازد با اتمام دوره ای سه ساله در کمپس Barrie یا Orillia، سال چهارم را در لورنتین در ساندبری بگذرانند.

دانشگاه نوا

نوا، یکی از سه استان ساحلی کانادا، و پرجمعیت ترین استان در بین چهار استان آتلانتیک کاناداست. نام استان، نامی لاتین برای "اسکاتلند جدید" است، اما نوا اسکوشیا، به عنوان نام استان در زبان انگلیسی، شناخته شده است. مرکز این استان، هالیفاکس است. نوا اسکوشیا، رتبه دوم کوچکترین استان در کانادا، با مساحت 55,284 کیلومتر مربع را داراست. در سال 2011، جمعیت استان، در حدود 921,727  نفر بود، که نوا اسکوشیا را به دومین استان پر تراکم تبدیل می کند.

از زمانی که استعمارگران فرانسوی، اولین اقامت دائمی اروپائیان در کانادا را در سال 1604، پایه ریزی کردند، نوا اسکوشیا، خانه مردم Mi'kmaq شد. در سال 1867، نوا اسکوشیا، یکی از چهار استان تاسیس شده در کنفدراسیون کانادا بود.

دفاتر توریستی، نوا اسکوشیا را به عنوان استانی که ذات واقعی آن در سنت های بدوی، روستایی و دست نخورده و خارج از پروسه مدرن سازی است، و تمام خصوصیات اسکاتلندی را برجسته می کند، به تصویر می کشند.  افراد با اصل و نسب اسکاتلندی، بزرگترین گروه قومی خود شناخته، در استان، بعد از کانادایی ها هستند.(جمعیت آنها 29.3 درصد، در سال 2011 است).

دانشگاه نیپیسینگ

دانشگاه نیپیسینگ  جزء دانشگاه های علوم انسانی شناخته شده در North Bay اونتاریوی کانادا است.

این دانشگاه مشرف به دریاچه نیپیسینگ  است و در قسمت شمالی اونتاریو واقع شده است ودارای هیت علمی قدرتمند می باشد.

این دانشگاه شامل سه دانشکده است :دانشکده علوم تربیتی ،دانشگده علوم انسانی وعلوم پایه ودانشکده مطالعات کاربردی وحرفه ای است ودرحال حاضرهمچنین دارای 3 دانشکده کارشناسی ارشد : کارشناسی ارشد اموزش ، کارشناسی ارشد تاریخ ، کارشناسی ارشد ریاضی می باشد.

دانشکده آموزش Schulich مجهز به آموزش iTech Laptop که در سال 2001 در این دانشگاه بنیانگذاری شد.  این نوع سیستم اموزشی اولین بار در آمریکای شمالی راه اندازی شد. درابتدا بعضی ازاساتید داوطلب شدند درسال تحصیلی خود یک سیستم یکپارچه دیجیتالی رادرنحوه تدریس خودبه طورکامل را ه اندازی کنند وبعد ازاتمام دوره اموزشی همه اساتید ازاین تکنولوژی استقبال کردند.


دانشگاه ترینیت

لغات آموزش و پرورش، تحول و دگرگونی در دانشگاه ترینیتی وسترن بیش از یک شعار بوده و مسائلی هستند که هر روز در زندگی دانشجویان این دانشگاه اتفاق می افتند. دانشگاه ترینیتی مکانی برای پژوهش های دقیق و دارای مردمانی با دیدگاه مشترک می باشد - برای ایجاد تحول در زندگی شان از طریق آموزش عالی مسیح محور. اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه در دسترس دانشجویان بوده و این اساتید در انتشار تحقیقاتی که در سر تاسر جهان به رسمیت شناخته شده اند، سابقه ای درخشان دارند. نتیجه آموزش منحصر به فرد دانشگاه، فارغ التحصیلان ماهر و متعهدی است که به هر جا می روند تفاوت مثبتی که با سایرین دارند به وضوح نمایان می شود.

این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی از سر تا سر جهان می باشد. دانشگاه از سال 1962 در حال تعلیم افرادی است که قادر هستند به چالش های دنیای متغیر امروزه بپردازند. با تحصیل در دانشگاه ترینیتی وسترن می توانید بر کانادا و سایر نقاط جهان تاثیر بگذارید.

دانشگاه سنت پاول

دانشگاه سنت پاول، واقع در اوتاوا، موسسه ای کاتولیک و دوزبانه است که بیش از یک و نیم قرن به گروهی از مبلغان مذهبی کاتولیک سپرده شده و اداره می شود. این دانشگاه از سال 1866 تحت حمایت مالی دولت و از سال 1889 تحت حمایت پاپ بوده است و از سال 1965 با دانشگاه اوتاوا همکاری داشته است.

دانشگاه سنت پاول به عنوان موسسه ای کاتولیک، اساساً به درک و ادغام ایمان و دین مسحیت با زندگی روزمره اختصاص دارد و به عنوان موسسه ای دو زبانه، سعی دارد به درک متقابل و غنی سازی جوامع انگلیسی و فرانسوی زبان کمک نماید.

دانشگاه سنت پاول به عنوان مرکز آموزش عالی، قصد دارد برتری در آموزش و پژوهش را در جوامع دانشگاهی محلی، ملی و بین المللی ترویج دهد. دانشگاه همچنین سعی دارد به جوامع مسیحی و سازمان های فرهنگی-اجتماعی مختلف خدمت کند و با همکاری آنها با چالش های پیش روی کلیسا و جامعه روبه رو شود.

بنابراین دانشگاه سنت پاول امیدوار است با مشارکت در ماموریت بزرگ حضرت عیسی مسیح، به افزایش ارزش های انسانی جامعه کمک نماید.

دانشگاه سادبری

دانشگاه سادبری به عنوان کالج Collège du Sacré-Coeur در سال 1913 تاسیس شد. این دانشگاه اولین و برای مدت طولانی تنها موسسه برای آموزش عالی در شمال اونتاریو بود. در سال 1957، نام آن تغییر یافت و مجوز اعطای مدرک نیز برای آن صادر شد. در سال 1960 این دانشگاه عضو اتحادیه دانشگاه لورنتین شد و در واقع یکی از اولین اعضای آن می باشد.

دانشگاه سادبری، دانشگاهی دوزبانه و متعهد به ترویج سنت ها و فرهنگ پیشینیان است.

دانشگاه سادبری با الهام از فلسفه آموزش انجمن عیسوی همچنین تعهد خاصی به مشارکت در انجمن ها و خدمات رسانی به سایرین است.

تعهدات دانشگاه سادبری شامل: ترویج جستجو و تحقیق برای یافتن حقیقت، روابط جهانی و ادیان، دو زبانی و درک عمیق تری از فرهنگ و سنت های بومی می باشد.

دانشگاه دوره هایی را در رشته های فلسفه، مطالعات بومی، ارتباطات ارائه می دهد - تمام این دوره ها با تائیدیه دانشگاه لورنتین می باشند. کتابخانه ها و سایر خدمات ارائه شده در دانشگاه از دانشجویان برای تحصیل در تمامی این رشته ها پشتیبانی می نمایند.

دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون یکی از پیشروان کانادایی در امر آموزش خلاقانه و کاربردی که تمرکز بسیاری بر روی مهارت های لازم برای اشتغال و توسعه روز افزون دارد، می باشد. این دانشگاه بر روی نو آوری و خلاقیت تاکید ویژه ای دارد. از ماموریت ها و وظایف ریرسون برطرف نمودن نیاز های اجتماعی است و تعهدی دائمی برای به کارگیری تمام قوای خود (جامعه دانشجویی و اساتید و کارکنان) برای این منظور دارد.

دانشگاه رایرسون با یک برنامه آکادمیکی هدفمند و یک تقویم تحقیقاتی قدرتمند و دستور کاری بسیار متخصصانه برای  گسترش محیط درسی و فضای آموزشی دانشگاه، اداره می شود و یکی از کاربردی ترین موسسات آموزشی به عنوان یک دانشگاه  در اونتاریو از نظر میزان فضای آموزشی و سابقه ارتباط آن با صنعت و پیشروان صنعت بوده است.

رایرسون بیش از 100 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. جمعیت دانشجویی این دانشگاه با تنوع فرهنگی فراوان، 28.000 نفر است که این تعداد شامل 2.300 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری نیز می باشد. تعداد اساتید و کارمندان دانشگاه حدوداً 2.700 نفر است و بیش از 140.000 دانش آموخته در سر تا سر دنیا دارد. تحقیقات در دانشگاه رایرسون در مسیر موفقیت و رشد قرار دارد و به سرعت رو به جلو حرکت می کند: تحقیقاتی که با بودجه خارجی انجام می شوند در چهار سال گذشته دوبرار شده است. دانشکده تحصیلات تکمیلی G. Raymond Chang پیشرو در ارائه آموزش برای بزرگسالان در کانادا است. تاکید و تمرکز دانشگاه بر روی نوآوری و کارآفرینی در Digital Media Zone، جایی که دانشجویان با همکاری یکدیگر ایده های دیجیتالی خود را در بازار عرضه می کنند، به صراحت قابل مشاهد است .
دانشگاه کیپ برتون

پیشینه دانشگاه کیپ برتون ریشه در سال 1951 دارد، زمانی که کمپس سیدنی دانشگاه سنت فرانسیس خاویر که به آن کالج خاویر نیز می گفتند در شهر سیدنی به عنوان کمپس ستلایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویر تاسیس شد. این کمپس در دهه 1950 توسعه یافت و ساختمان های بسیاری در آن بنا شد.

در سال 1968 موسسه تکنولوژی نووا اسکوچیای شرقی در بزرگراه Sydney-Glace Bay که در شرق سیدنی واقع شده است، افتتاح شد. این دانشگاه بر روی تکنولوژی های تجارت و بازرگانی متمرکز بود و توسط بودجه ای که فدرال در زمانی که صنعت ذغال سنگ و فولاد با آن مواجه بودند، به آن اختصاص داد توسعه یافت.

با ادغام موسسه تکنولوژی نووا اسکوچیای شرقی وکالج خاویر در سال 1974، اولین کالج دانشگاهی کانادا در جزیره کیپ برتون در نووا اسکوچیا افتتاح شد. کالج دانشگاهی کیپ بریتون به موسسه عمومی تبدیل شد که دوره های فنی و حرفه ای موسسه تکنولوژی نووا اسکوچیای شرقی در آن ارائه می شد. سپس دانشگاه کیپ برتون با همان قوانین کالج دانشگاهی کیپ برتون تاسیس شد.

در این دانشگاه که اندازه کلاس های آن کوچک هستند و دوره های منحصر به فردی در آن ارائه می شود، به قدری احساس راحتی خواهید کرد که گویی در شهر یا کشور خود تحصیل می کنید.

دانشگاه ویلفرید لوریر

در سال 1910 شورای مذهبی کانادا و شورای کلیسای لوتران قراردادی به منظور تاسیس مجتمع دانشگاهی لوتران بستند. با وجود اینکه، تورنتو، مکان مورد نظر برای تاسیس این مجتمع دانشگاهی بود، زمانی که شهروندان شهر واترلو یک فقره زمین را در نزدیکی مرز شهر به آنها پیشنهاد دادند، شهر واترلو برای ساخت دانشگاه انتخاب شد. البته عوامل دیگری نیز بر روی تصمیم گیری برای انتخاب محل ساخت دانشگاه نیز موثر بودند یکی از این عوامل این بود که اکثریت لوتران ها(گروهی از مسیحیان)، در اونتاریو و در مجاورت واترلو و برلین زندگی می کردند.

امکانات تحصیل در دوره های پیشنیاز الهیات در سال 1914 در این دانشگاه مهیا شد. این دوره ها اغلب منجر به اخذ پذیرش کالج واترلو می شد.

کالج علوم انسانی واترلو در سال 1924 تاسیس شد. در سال 1925 دانشکده علوم انسانی تحت نام کالج واترلو به دانشگاه وسترن اونتاریو پیوست. وابستگی به دانشگاه وسترن اونتاریو در سال 1960، زمانی که این موسسه  به دانشگاه لوترن اونتاریو تبدیل شد، به پایان رسید. در تاریخ یکم نوامبر سال 1973 دانشگاه واترلو دانشگاه ویلفرید لوریرلوترن به  تبدیل شد.

دانشگاه سنت مری

سنت مری در حال حاضر  به خاطر موفقیت در ارائه آموزش عالی زمانی که امکاناتش را به  عنوان یک بیمارستان اورژانس به دنبال انفجار هالیفاکس در سال 1917، ارائه داد، به خود می بالد.  دانشگاه سنت مری، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست.
در سنت مری می توانید مدرک خود را سفارشی کنید و از شرایط متنوع دانشگاه استفاده کنید:
*یادگیری خود را سرعت ببخشید - 4 ترم در یک سال تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد، که شما می تواننید بسته به موقعیت خود ترم مورد نظرتان را برای شروع سال تحصیلی انتخاب کنید.
*شما می توانید در هنگام تحصیل کار کنید - بسیاری از کلاس های این دانشگاه از ساعت 8:30 صبح تا 8:30 بعد از ظهر برگزار می شود. در حقیقت 75 درصد از دانشجویان ما در حین تحصیل کار می کنند و از این طریق مخارج تحصیلی خود را پرداخت می کننددانشگاه دارای بیش از 1،000 فرصت شغلی پاره وقت برای دانشجویان است، و همچنین مراکز استخدام دانشجو، می توانند شما را در یافتن شغل مناسب یاری کنند.
*ارتباط با دانشجویان بیش از 90 کشور در پردیس دانشگاه، یا صرف وقت در کشورهای دیگر برای مبادلات بین المللی. دانشگاه سنت مری در سال 1802 تاسیس شده، و برای بیش از 200 سال در حال آموزش دانشجویان از سراسر جهان می باشد.
دانشجو بودن در دانشگاه سنت مری به معنی پیوستن به جامعه 38000 نفری دانشجویان و فارغ التحصیلان در سراسر جهان استاین به معنی گرفتن توجه فردی، از متوسط ​​اندازه کلاس سال اول در برنامه های مدرک کارشناسی تنها 40 تا 60 نفره دانشجویان است. این به معنی کار با استادان جذاب که در زمینه تحصیلی خود ماهر هستند، می باشد.

دانشگاه وینیپگ

دانشگاه وینیپگ کمپسی پویا است و دائما در حال تغییرو تحول می باشد. این دانشگاه مرکزی است که مردم را با فرهنگ های مختلفی که دارند به هم پیوند می دهد.

این دانشگاه دوره های متعددی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد که از سطح کیفی بالایی برخوردار هستند. برخی از این دوره ها در کانادای غربی منحصر به فرد هستند به عنوان مثال می توان دوره های حقوق بشر و مطالعات جهانی را در سطح کارشناسی و مطالعات مربوط به امور حکومتی را در سطح کارشناسی ارشد نام برد.

فارغ التحصیلان دانشگاه به تجربه آموزشی خود که در دانشگاه کسب نموده اند، ارج می نهند به گونه ای که در نظر سنجی مک لین در سال 2008، دانشگاه در لیست 10 دانشگاه برتر کانادا قرار گرفت. این رای اعتماد مورد حمایت گزارش the Globe & Mail نیز در سال 2008 می باشد و در آن به دانشگاه وینیپگ امتیاز A داده شده است.

حرکت سریع روبه جلوی دانشگاه و همچنین کمپس در حال توسعه آن، تمرکز هر چه بیشتر دانشگاه بر روی برتری آکادمیکی، مطالعات بومی، زیست محیطی و تئاتر و هنر را نمایان می سازد. نو سازی مرکز فیلم و تئاتر CanadaWest، در جریان است. در کالج ریچاردسون، ساخت مجتمع علوم و محیط زیست و همچنین ساخت خوابگاه دانشجویی جدیدی به نام مک فیتورز شروع شده است. مرکز Duckworth، که اخیراً بازسازی شده است و باشگاه تناسب اندام Bill Wedlake تیز در آن قرار دارد، به تازگی دانشجویان، اساتید بسیاری و همچنین عموم مردم را به امکانات هنری خود جلب نموده است.
دانشگاه سنت جرومز

دانشگاه سنت جرومز، واقع در مرکز کمپس دانشگاه واترلو، دانشگاه کاتولیک رومی عمومی، متحد با دانشگاه واترلو است. در این دانشگاه دوره های کارشناسی و کیفیت بالای تدریس در اولویت هستند. تعهد دانشگاه  به این اولویت ها اخیراً، زمانی که برای شرکت در برنامه CASTL انتخاب شد، بیشتر نمایان شد.

این دانشگاه، دانشجویان را به صورت تمام وقت و پاره وقت در دانشکده علوم انسانی و دانشکده ریاضیات ثبت نام می نماید و دانشجویان از مزایای انجمن آکادمیکی نیرومند و کوچک آن استفاده می نمایند در حالی که  تمام دوره ها، امکانات و خدمات دانشگاه واترلو و کالج های وابسته به آن (Conrad Grebel, Renison, and St. Paul's) برای آنها قابل دسترسی است. دانشجویان مدرک B.A یا  B.Mathاز دانشگاه واترلو دریافت می کنند.

دانشگاه سنت جرومز برای دانشجویان خود طیف گسترده ای از دوره های مختلف مطابق با آخرین پژوهش های علمی، ارائه می دهد و از دانشجویان با مشاوره های تحصیلی، بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی، خدمات اداری، منابع کتابخانه ای، فناوری اطلاعات و خوابگاههای دانشجویی، پشتیبانی می نماید. همچنین این دانشگاه مرکزی برای انجمن کاتولیک ها است که به کمپس و منطقه خدمت می نماید.


دانشگاه سنت فرانسیس خاویر

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر در سال 1853 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای کانادا است. امروزه این دانشگاه در سطح کارشناسی، داشگاه برتر کاناداست. این دانشگاه به علت داشتن خصوصیاتی از قبیل کلاس های کم جمعیت، دانش آموختگان فعال، جامعه دانشجویی پر جنب و جوش و خوابگاههای دانشجویی مناسب، شناخته شده و محبوب می باشد. روحیه قوی و ارزش های آن، سنگ بنای این دانشگاه برای 150 سال بوده است. دانشگاه سنت فرانسیس خاویر به طور واقعی دانشگاه ملی است و در کانادا منحصر به فرد است چرا که 50% دانشجویان آن از گوشه و کنار کانادا، آمریکای شمالی و همچنین از سایر نقاط جهان برای تحصیل به آنجا آمده اند. این دانشگاه در 140 کشور جهان، فارغ التحصیل دارد که این امر موجب افزایش تجربه دانشگاه در این زمینه و همچنین غنی سازی جامعه دانشجویی آن شده است.

این دانشگاه تمام مواردی که دانشجویان ممتاز کانادا به دنبال آن هستند را ارائه می دهد: ارائه آموزش با کیفیت، تمرکز بر روی مقطع کارشناسی در یک محیط دانشجویی پر جنب و جوش. از آنجایی که این دانشگاه تمام نیاز های تحصیلی دانشجویان کارشناسی امروزه را تحت پوشش قرار می دهد و امکانات تحقیقاتی نیز برای آنها قراهم می نماید و محیطی عالی را در خوابگاههای خود فراهم آورده است و فرصت های منحصر به فردی را برای همکاری با انجمن های ملی و بین المللی برای دانشجویان فراهم می آورد، یکی از شناخته شده ترین دانشگاههای کانادا است.

دانشگاه ترنت

دانشگاه ترنت موسسه ای مبتنی بر علوم انسانی واقع در امتداد رودخانه اوتونابی(Otonabee) در پیتر برآو، اونتاریو، کانادا است.

دانشگاه، در نتیجه تلاش های گروهی از شهروندان علاقمند به احداث دانشگاه برای خدمت به محله ترنت ایجاد شده است. رئیس دانشگاه ترنت تام جکسون است و دکتر استیون فرانکلین معاون وی می باشد.

کمپس سایمنز دانشگاه ترنت حدوداً 5.6 کیلومتر مربع است که نیمی از آن جز مناطق طبیعی حفاظت شده دانشگاه است و از لحاظ بوم شناختی بسیار متنوع می باشد. دانشگاه ترنت به یک سری کالج تقسیم شده است: چمپلین، لیدی ایتون، کاترین پارتریل، اوتونابی، پیتر اگزاسکی و جولیان بلکبرن. هر کدام از این کالج ها خوابگاههای مخصوص به خود را دارند به جز کالج جولیان بلکبرن که محل اقامت برای دانشجویان ندارد و حدوداً 1700 دانشجوی پاره وقت دارد. طراحی کمپس و کالج های اولیه آن توسط معمار کانادایی، ران تام، انجام شده است. بخش عظیمی از زمین کمپس اصلی توسط شرکت جنرال الکتریک کانادا به دانشگاه اهدا شده است. شرکت جنرال الکتریک همچنین نیروگاه برق آبی (تولید نیروی برق بوسیله آب یا بخارآب) با قدمتی 120 ساله به دانشگاه اهدا کرده است. هنوز هم بخش اعظم برق دانشگاه توسط این نیروگاه تامین می شود. فعالیت هایی در جهت به روزرسانی نیروگاه در حال انجام است و مسئولان به فکر اضافه کردن مولد برق دیگری به آن نیز می باشند.

دانشگاه لت بریج

دانشگاه لت بریج، یک نهاد برتر آموزش عالی و پژوهش است. این دانشگاه جامع، بر اساس اصول آموزش لیبرال تاسیس شده است، دانشگاه لت بریج، بر آموزش های الهام بخش، محیط های یادگیری تعاملی، دخالت دانشجویان در یادگیری، فعالیت های نوآورانه و پژوهش، تاکید دارد. این دانشگاه برنامه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در آموزش، هنرهای زیبا، علوم بهداشت، علوم انسانی، مدیریت، پرستاری، علوم و علوم اجتماعی، ارائه می دهد.

دانشگاه لت بریج، محیطی که با نیازهای شخصی و آموزشی دانشجویان از طریق آموزش برجسته، انجام تحقیق، تعامل با اساتید و مدرسان، راهنمایی آکادمیک، مشاوره، و برنامه های فرهنگی و تفریحی، مطابق است را فراهم می کند.

ما از روش های زیادی برای بهبود و تسهیل تجربه آموزشی، به وسیله ابزار یادگیری، تکنیک ها و تکنولوژی ها، حمایت می کنیم. ما امکانات را برای پیگیری پژوهش، و فعالیت های نوآورانه و انجام تحقیق در تمامی رشته ها، به وجود می آوریم.

ایجاد روابط متقابل، حمایت و مشارکت ما با دولت ها، نهادها، جوامع، سازمان ها و افراد، به توسعه و بهبود ارزش دانشگاه در منطقه، استان، کشور و جهان، کمک کرده است.


کالج دانشگاهی کینگز

کالج دانشگاهی کینگز، یک دانشگاه مسیحی است که به تعالی علمی، پیشرفت کلی شخص، پتانسیل اشتغال بالا، و زندگی متنوع دانشجویی، متعهد است. اما تحصیلات دانشگاه مسیحی چیست؟ آیا کالج کینگز، یک مدرسه دینی است؟ نه. کالج دانشگاهی کینگز، مدرک کارشناسی کاملا معتبر در هنر و علوم را از دیدگاه مسیحی، ارائه می کند. در کینگز، برنامه درسی، نه با تمایل به اثبات وجود خدا، بلکه با این اعتقاد، که خدا وجود دارد، آغاز می شود. تمامی رشته ها، اعم از علم، هنر، تاریخ و فلسفه، تحت حاکمیت خدا قرار می گیرند. دانش، ایمان را تقویت می کند، و ایمان، دانش را زیاد می کند.

علاوه بر این، در کینگز، برنامه های درسی، بین رشته ای است، به این معنی، که تمامی رشته ها با یکدیگر کار می کنند، و هیچ رشته ای به تنهایی مورد مطالعه قرار نمی گیرد. فعالیت در داخل و خارج از کلاس، برای تشویق دانشجویان، به بررسی مسائل مربوط به جهان واقعی، از دیدگاه مسیحی، طراحی شده است.

 

 

 

 


 


فرم دریافت نظرات شما
نام:
پست الکترونیک:
متن:*
سوال:* 8 + 3 =
  
برگشت به صفحه اصلی