کد خبر:  138 تاریخ انتشار: 21:27 - 1393/11/17 تعداد بازدید: 4768

ویدیو های آنلاین شرکت اعزام دانشجو سی.دی.اس- نیوزیلند


 Floreat scientia

        "Let knowledge flourish" 

 The Moto of Massey Univeristy       

 
 
 

 

 دانشگاه کانتربوری

دانشگاه کانتربوری دانشگاهی‌ست در شهر کرایست چرچ نیوزیلند که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شد. بر اساس آخرین رده‌بندی موسسهٔ رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS این دانشگاه در رتبه ۱۸۶ قرار دارد. ارنست رادرفورد فیزیک‌دان بزرگ نیوزیلندی از این دانشگاهفارغ‌التحصیل شده‌است.
دانشگاه کانتربری در کرایستچرچ توسط محققانی از دانشگاه آکسفورد و کمبریج در سال ۱۸۷۳ تاسیس شد. دانشگاه کانتربری شهرت بین‌المللی خود را برای تعالی علمی در تدریس و پژوهش دارا می‌باشد. دانشگاه کانتربوری میزبان هزاران نفر از دانشجویان بین‌المللی در بیش از ۴۰ سال است. در حال حاضر بیش از ۲٬۰۰۰ تن از دانشجویان بین‌المللی از ۷۰ کشور ثبت‌نام‌کرده در برنامه‌های مختلف وجود دارند. علاوه بر این، بسیاری از ساکنان مقیم نیوزیلند که اصالتاً از کشورهای دیگر هستند، در این دانشگاه حضور دارند.مدارک و مهارت زبان انگلیسی برای همه دانش‌آموزان که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست لازم است. این دانشگاه دارای یک مرکز زبان انگلیسی در محیط دانشگاه است که تخصص در آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به دوره مدرک دارد. این دانشگاه دارای یک دوره مقدماتی مطالعات با سه intakes یک ساله برای کمک به دانش‌آموزان برای رسیدن به استانداردهای لازم برای ورود است.


 

دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن، دانشگاهی تخصصی در نیوزیلند محسوب می شود. این دانشگاه دولتی بوده و از اساسنامه نیوزلند پیروی می کند و 100 درصد خود را متعهد به ایجاد تغییر در مردم و اقتصاد این کشور می داند. مسلما هیچ دانشگاه دیگری در نیوزیلند ارتباطی تا این حد مستقیم با اقتصاد و افراد مسئول در آن نداشته است.

 
تاریخچه
 
لینکلن سومین دانشگاه قدیمی نیوزیلند به شمار می رود. این دانشگاه، در سال 1878 به عنوان دانشکده کشاورزی تأسیس شده، و به دانشکده کنتربری پیوسته بود، که در سال 1880 برای اولین بار به پذیرش دانشجویان پرداخت. در 1896، دانشکده کشاورزی، به عنوان مهم ترین صادر کننده نیوزلند، از دانشکده کنتربری جدا و به عنوان دانشکده کشاورزی کنتربری و با هیئت حاکم خود، مستقلاً مشغول فعالیت شد. در سال 1961، دانشگاه رسماً به دانشکده لینکلن تغییر نام داد و به یکی از دانشکده های تشکیل دهنده دانشگاه کنتربری تبدیل شد. دانشگاه لینکلن در سال 1990 به طور رسمی از دانشگاه کنتربری جدا و امروزه به دانشگاه ملی مستقلی تبدیل شده است.دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند بزرگترین دانشگاه نیوزلند است که  در سال 1883 تاسیس شد. دانشگاه اوکلند تنها دانشگاهی است که در میان دانشگاه های نیوزلند در رده بندی های جهانی در رتبه زیر 100 قرار می گیرد. اوکلند همچنین تنها دانشگاهی است که عضویت دانشگاه های گروه 21 را دارا می باشد. اوکلند در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو از بیش از 90 کشور دنیا دارد، همچنین حدود 4500 کارمند که 2000 نفر از آنها کارمند بخش آکادمیک و 2500 نفر کامند بخش عمومی می باشند.
دانشگاه 7 کمپس دارد که در نواحی مختلف اوکلند پراکنده می باشند. کمپس سیتی، کمپس اصلی اوکلند است که در مرکز شهر اوکلند واقع شده و 160 هزار متر مربع مساحت دارد.
  
اوکلند از لحاظ تحقیقاتی در نیوزلند همواره پیشرو بوده است. تا کنون 600 محقق فارغ التحصیل از دانشگاه اوکلند به عنوان محققین برتر جهانی شناخته شده اند. تحقیقات در اوکلند تا حدی است که دانشگاه سالانه 100 میلیون دلار از تحقیقات خود، درآمد کسب می کند. این رقم بسیار بالایی است که نه تنها در نیوزلند بلکه در دانشگاه های استرالیا نیز دیده نمی شود.
 

کالج ویکتوریا

کالج ویکتوریا، در سال 1897، در سالگرد جشن الماس ملکه ویکتوریا، به فرمان مجلس تأسیس، و به افتخار او نامگذاری شده است. چهار مدرس برجسته این دانشگاه، توماس ایسترفیلد (Thomas Easterfield)، هیو مکنزی (Hugh MacKenzie)، ریچارد مکلارین (Richard Maclaurin) وجان رنکین براون (John Rankine Brown) در سال 1899 برای انجام وظایف خود وارد پایتخت شدند.
برای چند سال اول، کلاس ها در مکان اجاره ای دانشگاه در شهر برگزار می شد، در حالی که بحث هایی بر سرتأسیس ساختمانی مستقل برای دانشگاه مطرح شد. در نهایت، شورای دانشگاه تصمیم به ساخت امارت شش هکتاری در کلبرن (Kelburn) گرفت، که در حال حاضر پردیس کلبرن در آن قرار دارد. در سال 1904، ساخت اولین مرحله از آنچه که امروز به عنوان ساختمان هانتر (Hunter Building) می شناسیم، آغاز شد و این بنا در سال 1906 توسط لرد پلانکت (Lord Plunket)، فرماندار نیوزیلند، افتتاح شد. این دانشگاه به سرعت گسترش یافت. تعداد دانشجویان آن از 254 نفر در سال 1905 به بیش از 700 نفر در سال 1923 رسید، و سه بخش دیگر نیز در طی این مدت به ساختمان اضافه شد.
 دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو، به فرمان شورای استانی اوتاگو، در سال 1869 تأسیس شد، و قدیمی ترین دانشگاه نیوزیلند به شمار می رود. دانشگاه جدید  اوتاگو با 100،000 هکتار زمین وقفی، به اعطای مدارک تحصیلی در رشته های تحصیلی هنر، پزشکی، حقوق و موسیقی می پردازد.

این دانشگاه در جولای سال 1871 تنها با سه مدرس افتتاح شد، که یکی به حوزه آموزش کلاسیک و زبان و ادبیات انگلیسی، دیگری به ریاضیات و فلسفه طبیعی، و سومی نیز به پوشش فلسفه اخلاقی و اقتصاد سیاسی می پرداخت. سال بعد، مدرس علوم طبیعی، نیز به جرگه این افراد پیوست. با اعطای موقوفات بیشتر در سال 1872، برنامه های درسی متنوع تر، و حوزه مدرسین دانشگاه نیز گسترده تر می شد، که از جمله می توان به آغاز تدریس رشته حقوق در سال 1873، و دوره های آموزشی پزشکی در سال 1875 اشاره کرد. دوره معدن کاری نیز در 1872 برگزار و در سال 1878 دانشکده معادن در آن تآسیس شد.


دانشگاه مسی

دانشگاه مسی، از یک دانشکده کشاورزی کوچک در پالمرستون شمالی، پا گرفته و به بزرگترین دانشگاه اقامتی نیوزلند، در بیش از سه شهر تبدیل شده است. این دانشگاه در حال حاضر دارای سه پردیس در جزیره شمالی، و بیشترین تعداد دانشجویان در خارج از شهر است. مسی تنها ارائه دهنده برنامه علوم دامپزشکی در نیوزیلند است. تنها دوره کارشناسی در رشته حمل و نقل هوایی در نیوزیلند نیز در این دانشگاه برگزار می شود. مدارک دانشگاه مسی در تمامی دنیا به رسمیت شناخته شده و برنامه های متعدد آن نیز، دارای اعتبارنامه بین المللی  است. دانشگاه مسی از 85 دانشجو آموز در سال اول، به مرکزی تبدیل شده که در حال حاضر میزبان بیش از 35،000 دانشجوی داخلی و خارجی است. 

 
موسسه تکنولوژی مانوکا

موقعیت مکان

MIT به مدت 40 سال، یکی از مؤسسات آموزشی و تدریس برتر نیوزیلند می باشد. 

مکان

علاوه بر پردیس اصلی ماناکائو، پردیس های تخصصی دانشگاه در نقاط مختلف شهر واقع است که از جمله می توان به نیومارکت   (Newmarket)، سی بی دی (CBD)، های بروک بیزینس پارک ( Highbrook Business Park) و پوککو (Pukekohe) و همچنین مراکز  آموزش محلی در منطقه اوکلند اشاره کرد.

مشارکت

مؤسسه تکنولوژی ماناکائو با دیگر مؤسسات مهم از جمله: دانشگاه اوکلند،  Te Wananga O Aotearoa، دانشگاه سادرن کراس (Southern Cross) و یونیتک  NZ در استرالیا، همکاری و مشارکت می کند.

 
موسسه فن آوری پلی تکنیک کریست چرچ

موسسه فن آوری پلی تکنیک کریست چرچ (CPIT) دوره ها و برنامه های پاره وقت و تمام وقت خود را با طیف وسیعی از رشته ها ارائه می دهد. ارائه دوره های سرگرمی، آموزش مقدماتی بازرگانی، گواهی ها، دیپلم ها و مدارک معتبر ملی از دیگر فعالیت های این مؤسسه است. افرادی که مایل به تحصیل حرفه ای خاص و یا کسب مدارک و قابلیت های مناسب برای بهبود و پیشرفته چشم انداز شغلی خود هستند، و یا می خواهند مهارت های عمومی و دانش خود را گسترش بدهند، با CPIT می توانند اهداف خود را تحقق ببخشند. CPIT یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی نیوزیلند است که سالیانه حدود 30،000 دانشجو در آن تحصیل می کنند. این مؤسسه در کریست چرچ واقع شده و دارای دو پردیس است.

 دانشگاه وایکاتو

دانشگاه وایکاتو نقطه شروعی متوسط داشته و هم اکنون با جمعیت
دانشجویی حدود 13،000 نفر که بیش از 4800 نفر از آن ها سالانه تحصیل خود را به اتمام می رسانند، از رشدی قابل توجه برخوردار بوده است. امروزه دانشگاه با استخدام 2000 پرسنل علمی و پشتیبانی، سهم بسزایی در اقتصاد ملی و بومی نیوزلند دارد.
این دانشگاه خود را به ارائه آموزش و پژوهش، ارائه تجاربی تجربه کامل و پویا، تمایز در ویژگی و برقراری ارتباط قوی با جوامع بین المللی برای پیشرفت علم و دانش، متعهد می داند. وایکاتو از روزهای آغازین خود با همکاری نزدیک با  iwi، و به خصوص Tainui، سعی می کرد تا همواره در دسترس دانشجویان مائوری باشد و محیطی را برای موفقیت آنان فراهم می کرد. دانشگاه ویاکاتو تکامل خود را به نهادی واقعی در نیوزلند، مایه مباهات می داند  و با حمایت از سیاست های سازنده، هویت ملت خود را منعکس می کند.  
 ولی تکنیک اوتاگو

انتخاب مکان تحصیل می تواند یکی از بزرگترین و مهم ترین تصمیمات دانشجویان باشد، به خصوص اگر مجبور باشند برای تحصیل خانه، دوستان و خانواده را ترک کنند. در دنیایی مملو از تغییرات روزافزون، برخورداری از امکانات آموزشی که نه تنها به ارائه مدارک معتبری می پردازد، بلکه به کسب تجارب آموزشی واقع بینانه و مهارت های ارزشمند زندگی به دانشجویان کمک می کند، امری بسیار مهم تلقی می شود. مؤسسات پلی تکنیک اوتاگو با تأکید بر آموزش کاربردی و مهارتی و حفظ ارتباط نزدیک با صنایع به ارائه دوره های مختلف خود می پردازد. دانشجویان با اخذ مدرک از این مؤسسه برای ورود به دنیای کار، در موقعیتی ایده آل قرار گرفته و می توانند در تمامی مشاغل مربوط به حوزه های مختلف در هر گوشه از دنیا، حضوری موفق داشته باشند.   
 مؤسسه پلی تکنیک نورث لند

مؤسسه پلی تکنیک نورث لند، یکی از بزرگترین ارائه دهندگان آموزش عالی در منطقه به شمار می رود. پردیس های این مؤسسه در شهر وانگاریا  (Whangarei)، کریکری (Kerikeri) در خلیج جزایر، راون (Rawene) در سواحل هوکیانگا (Hokianga) و شمالی ترین پردیس در کایتایا (Kaitaia) واقع شده است. مؤسسه پلی تکنیک نورث لند تنها بازمانده مؤسسه آموزش سال سوم نورث لند (TEI) و ارائه دهنده دوره های مقدماتی تا پیشرفته است.  این مؤسسه انواع مختلفی از برنامه را با توجه به نیازهای دانشجویان ارائه می دهد.
 مؤسسه تکنولوژی نلسون مارلبرو(NMIT)

مؤسسه تکنولوژی نلسون مارلبرو(NMIT)، خود را نسبت به فراهم آوردن عرصه های آموزش عالی در مناطق نلسون و مارلبرو متعهد می داند. دوره های و مدارک این مؤسسه با مشاوره صاحبان صنایع، جوامع و دیگر ارائه دهندگان خدمات آموزشی طراحی شده و این اطمینان را به دانشجویان می دهد که از طریق آن ها مهارت ها، دانش و تجارب لازم را برای ادامه تحصیل و یا شغل مورد نظر خود کسب می کنند.

در NMIT، تمامی دوره ها به صورت کامل و یا جزیی ارائه می شود، و مدت زمان آن ها می تواند از تنها یک ترم تا سه سال باشد که گواهی، دیپلم و مدارک تحصیلی مربوط به هر یک، به دانشجویان اعطا می شود.

 مؤسسه پلی تکنیک و تکنولوژی وایارایکی

مؤسسه پلی تکنیک و تکنولوژی وایارایکی در پردیس های خود واقع در پوتوروا (Rotorua)، تائوپو (Taupo)، واکاتان (Whakatane) و وایپا (Waipa)، به ارائه دوره های مدیریت بازرگانی، IT، جنگلداری، هتلداری، طراحی گرافیک و وب و دوره های مدیریت پروژه همراه با ارائه مدارک مدیریت بازرگانی، گردشگری، آموزش اوایل دوران کودکی، آموزش مائوری و بسیاری دیگر می پردازد. در پردیس وایارایکی  دوره های مکاتبه ای رایگان و آموزش از راه دور (آنلاین) نیز ارائه می شود.
پردیس های پوتوروا، تائوپو(Taupo)، توکوروا (Tokoroa) و واکاتان، از ارائه دهندگان آموزش عالی هستند. پس همین امروز، سفر خود را برای تحصیل در وایارایکی و دریافت مدارک آن، از گواهی های کسب گرفته تا مدارک کارشناسی و بالاتر، آغاز کنید. دانشجویان اولویت اول این مؤسسه هستند و آموزش در آن فراتر از "تدریس" است. آن ها معتقدند هرچه دانشجویان مهارت های بیشتری در وایارایکی کسب کند، رشد و پیشرفت بیشتری خواهند داشت و بهترین تیم پشتیبانی را برای کمک به دانشجویان، گرد آورده اند.
مؤسسه یونیتک

 مؤسسه یونیتک به قدرت دگرگون کننده آموزش، بسیار معتقد است. این مؤسسه با آموزش فنی و حرفه ای و پژوهش های عملی، به تحقق آرمان های دانشجویان خود کمک کرده و سهم مهمی در فعالیت های اجتماعی آن ها ایفا می کند. یونیتک به عنوان یک مؤسسه آموزشی هماهنگ با نیازهای متغیر شهر اوکلند، از روند رو به رشد و متحولی برخوردار است و با سهم عمده ای که در توسعه اجتماعی و اقتصادی این شهر دارد، می بایست پاسخگوی نیازهای صنعت و جامعه آن باشد. در این محیط در حال تغییر با پیچیدگی روزافزون، پرورش نسل جدیدی از استعداد ها با روش های فکری جدید، از اهمیت بسیاری برخوردار است. افرادی که دارای این ویژگی ها باشند:
  • توانایی فعالیت در تمامی حوزه های شغلی و محیط های در حال تغییر؛
  • توانایی کار و برقراری ارتباط با طیف متنوعی از مردم؛
  • برخورداری از صلاحیت فنی، و ویژگی های شخصیتی وسیع تر؛
 
مؤسسه تکنولوژی سادرن

مؤسسه تکنولوژی سادرن از سابقه افتخارآمیزی در حوزه آموزش فنی و حرفه ای برخوردار است. این مؤسسه بیش از سی سال است که به عنوان پلی تکنیک ساوث لند (Southland Polytechnic) تأسیس شده و اخیراً به عنوان مؤسسه تکنولوژی سادرن شناخته می شود. دانشجویان این مؤسسه از آموزش های کیفی طیف وسیعی از رشته ها و سطوح مختلف، برخوردار می شوند. آن ها می تواند با گذراندن دوره هایی مختلف و کسب مدارک مختلف، از گواهی ها گرفته تا مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد، به اهداف و موفقیت خود تحقق ببخشند. بسیاری از برنامه های سادرن، پلکانی برای رفتن به سطوح بالاتر در SIT و دیگر نهادهای نیوزیلند و سراسر دنیا محسوب می شود. مؤسسه تکنولوژی سادرن، دائما در حال توسعه این روابط است تا برای فارغ التحصیلان خود، پویایی هرچه بیشتری را به ارمغان آورد.


  
 مؤسسه فناوری وایکاتو

مؤسسه فناوری وایکاتو (Wintec)، به ارائه آموزش حرفه ای - محور و خلاقانه،  با کیفیتی بالا می پردازد. هدف این مؤسسه رفع نیازهای بازرگانی و صنعتی و پرورش فارغ التحصیلانی آماده به کار و استخدام است. Wintec در برنامه های ترکیبی خود به عنوان یکی از قوی ترین ارائه دهنده گان آموزشی در منطقه و سراسر کشور شناخته شده است. وسعت "منطقه Wintec"  به انسجام برنامه های خاص مربوط به مدارک  ملی مختلف  و ارائه خدمات بستگی دارد. (همیلتون، NZ)
   
 

 

 

 

 


فرم دریافت نظرات شما
نام:
پست الکترونیک:
متن:*
سوال:* 3 + 1 =
  
برگشت به صفحه اصلی