نظام آموزشی نیوزیلند              


 

 

نیوزیلند، 8 دانشگاه دولتی، پلی تکنیک و 9 موسسه تکنولوژی دارد.
 

رشته های تحصیلی با تنوع فراوان در این مراکز آموزشی به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می شوند.  

 

 

 

مزیت های تحصیل در نیوزیلند:

  • دانشگاه های نیوزیلند از لحاظ استانداردهای آموزشی در رده های بالای جهانی قرار می گیرند. به عنوان مثال دانشگاه اوکلند در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد به علاوه این دانشگاه اولین و برترین دانشگاه نیوزیلند نیز هست. دانشگاه های" اوتاگو" و" مسی" نیز در میان 200 دانشگاه برتر جهانی جای داده می شوند.
  • با تحصیل در نیوزیلند در یک کشور انگلیسی زبان  تحصیل خواهید کرد که تمام ملت ها و نژادهای مختلف دنیا را به آغوش باز می پذیرند.
  • با تحصیل در نیوزیلند هفته ای 20 ساعت اجازه کار خواهید داشت،
  • علاوه برشما همراهان شما نیز هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارند و در صورتی که دانشجوی دوره های تحقیقاتی هستید، آنها به صورت تمام وقت می توانند کار کنند.
  • هزینه های زندگی در نیوزیلند نسبت به بسیاری کشورهای جهان و حتی استرالیا نیز کمتر است.
  • از آنجاییکه نیوزیلند کشوری کم جمعیت و رو به رشد است، پس از اتمام تحصیل امکان اقامت در آنجا را نیز خواهید داشت.

 

 

دانشگاه های نیوزیلند

در اینجا نام 8 دانشگاه دولتی نیوزیلند فهرست شده است.  اکثر آنها در قسمت های شمالی نیوزیلند قرار دارند. شهریه رشته های تحصیلی مناسب است.  به استثنای برخی رشته ها مانند رشته های علوم پزشکی، دندانپزشکی و ... کمترین شهریه ها معمولا مربوط به رشته های تجارت و بازرگانی رشته های آموزشی  می باشند. امکان بورسیه در همه مقاطع وجود دارد.  در دانشگا های نیوزیلند رشته ها از کارشناسی تا دکترا وجود دارند. شرایط ورود به رشته ها معمولا در دانشگاه های مختلف یکی است گرچه در برخی جزئیات متفاوت اند. آنچه مسلم است شرایط ورود به دانشگاه های برتر سخت تر و رقابتی تر نیز هست. 
                                                                                 

 

مراکز آموزش تکنولوژی و پلی تکنیک ها

در نیوزیلند علاوه بر دانشگاه های آموزش عالی، شاهد این دو گروه موسسه آموزشی نیز هستیم. این موسسات نیز همانند دانشگاه ها تعداد زیادی رشته تحصیلی ارائه می دهند. کیفیت آموزشی در آنها بالاست و سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی دارند. مزیت تحصیل در این گروه موسسات آموزشی عبارت است از:

  • پرداخت شهریه کمتر
  • شرایط ورودی به مراتب ساده تر

مدرک تحصیلی که از این موسسات دریافت می کنید در همه جای دنیا معتبر است و دو مورد ذکر شده در بالا دلیل بر بی ارزشی مدارک آنها نیست. تفاوتی که میان این موسسات آموزشی و دانشگا های نیویلند وجود دارد در مقاطع تحصیلی است که در این گروه اکثر رشته ها در مقاطع کارشناسی و قبل از آن ارائه می شوند و رشته ها به ندرت تا مقاطع ارشد و دکترا ارائه می شوند. و در نهایت اینکه این موسسات نیز در حال رشد هستند و در چند سال اخیر "دانشگاه تکنولوژی اوکلند" که قبلا یکی از همین مراکز آموزش تکنولوژی بوده، در ردیف دانشگا ها قرار گرفته است.

رشته های ارائه شده در این موسسات تنها مربوط به تکنولوژی و مهندسی نیستند، پرستاری، مامایی، علوم پزشکی، حقوق، معلمی، تجارت و بازرگانی و ... نیز تقریبا در همه این موسسات وجود دارند.